Економіка

Нерухомість Януковича на Оболонській набережній передали тимчасовому управителю

Transparency Interntional Ukraine
Економіка/Нерухомість Януковича на Оболонській набережній передали тимчасовому управителю
Зберегти
Вигляд
Агентство з розшуку і менеджменту активів передало тимчасовому управителю елітну 240-метрову квартиру Януковича на Оболонській набережні в Києві

Експерти оцінили це майно екс-президента у 36 млн грн.

«5 років «сумнівне» майно Януковича стояло і не приносило нічого державі. Нарешті завдяки створенню і повноцінному функціонуванню АРМА ми побачимо реальні доходи. До кінця лютого триває конкурс на управителя «Межигір’я». Сподіваємося, що згодом і цей об’єкт стане прибутковим», — зазначила юридична радниця Transparency Interntional Ukraine Катерина Риженко.

Раніше в цій оселі проживала Любов Полежай (цивільна дружина президента-втікача).

Нагадаємо, 24 січня Господарський суд Києва заборонив комунальному підприємству «Центр організації дорожнього руху» керувати гелікоптерним майданчиком, збудованим за часів президентства Віктора Януковича там, де розташований конгресно-виставковий центр «Парковий».

Землю на будівництво «вертолітного майданчика Януковича» виділили ще у 2010 році. Територія площею понад два гектари належить до заповідника «Історичний ландшафт Київських гір і долин ріки Дніпро». Паркова дорога входить до буферної зони Києво-Печерської лаври та Софії Київської, які є частиною Всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО. На забудову в цій зоні потрібне рішення Верховної Ради. Також про таку забудову треба повідомляти міжнародний комітет культурної спадщини. Жодної з цих умов не було дотримано власником збудованого майданчика — ТОВ «Амадеус Ко».

У справі фігурує й колишній міськголова Києва Леонід Черновецький. У липні 2017 року Генеральна прокуратура повідомила йому про підозру у причетності до незаконного будівництва.

Нагадаємо, у серпні 2017 року Апеляційний суд Києва арештував «вертолітний майданчик Януковича».

26 жовтня 2018 року Агенція з розшуку та менеджменту активів передала в управління Києва «вертолітний майданчик Януковича».

Національне агентство з питань виявлення, розшуку та управління корупційними активами (АРМА) звернулось до Національного антикорупційного бюро (НАБУ) через рішення Господарського суду Києва щодо вертолітного майданчику, збудованого за часів екс-президента Віктора Януковича.

Пов`язані новини