Невдоволення у Білорусі зростає - Тетяна Короткевич, кандидатка у президенти Білорусі
Невдоволення ситуацією у Білорусі зростає, тому у президентських виборах необхідно брати участь, аби голос тих, хто хоче змін був почутий. Таку думку в ефірі Громадське.Світ висловила кандидатка у президенти Білорусі Тетяна Короткевич. На питання, як саме проходить кампанія і чи є можливість у демократичних кандидатів працювати без перешкод, Короткевич зазначила, що невеликі проблеми та непорозуміння мають місце, втім загалом у кандидатів була можливість принаймні зібрати необхідну кількість підписів. Спілкування з виборцями показало, що навіть у віддалених містах та селах Білорусі люди чекають змін, зауважила Короткевич.
«Ми проїхали більш як 50 міст, спілкувалися з людьми і в обласних центрах, і в районних, і у селах. Спочатку усі кажуть, що все добре — як розповідають по телевізору. Але потім зізнаються: діти хочуть виїхати з країни і навчатися закордоном, усі хочуть жити у місті, бо інфрастукртура у регіонах скорочується, а за нею і якість життя. Але про таке вони готові говорити з кандидатам лише сам-на-сам. Тому треба спілкуватсия з людьми», - розповіла кандидат у президенти.
Опозицією білорусів «лякали» тривалий час. У подіях на київському Майдані медіа звинувачували українську опозицію, зазначила політик. Тому ідея антиурядових виступів не викликає широкої підтримки. Водночас, зберігається страх через досвід 2010-го року.
«Багато хто каже, що вони проти «площі», бо розуміють, яка небезпека їх там чекає, бо вже є досвід 2010-го року, коли тисячі людей заарештували, тримали у в'язниці і політиків. Є підтримка поступових, еволюційних змін», - сказала Короткевич.
Відповідаючи на питання, чому, на її думку, Лукашенко вирішив помилувати шістьох опозиціонерів, Короткевич зазначила, що частково згодна з Ніколаєм Статкевичем, колишнім кандидатом у президенти та одним з опозиціонерів, який 22 серпня вийшов на волю. Статкевич свого часу пояснював такий крок білоруського президента спробою добитися не лише певних політинчих бонусів, а й кредитів яких потребує економіка Білорусі.
/ фото belsat.eu
/ Громадське.Світ
hromadske.tv
- Поділитися: