Чоловік кинув коктейль Молотова у будинок заступника керівника ОП. Каже, що за це йому обіцяли $4 тисячі

Правоохоронці затримали чоловіка, який кинув пляшку з легкозаймистою сумішшю у двір будинку заступника голови Офісу президента, відповідального за напрямок європейської інтеграції. Минулося без постраждалих.

Про це повідомили у Національній поліції.

Затримали 25-річного чоловіка приблизно о 4 годині ранку 22 жовтня у Дарницькому районі Києва. Він — родом із селища Косарі, Кам'янського району Черкаської області, не має постійного місця роботи та проживання.

Чоловік розповів, що на одному з сайтів оголошень про роботу знайшов повідомлення про замовлення на підпал будинку невідомої йому особи. З його слів, адресу потерпілого та вказівки від замовника він отримував через Telegram.

Чоловіку нібито обіцяли заплатити 4 тисячі доларів після того, як інформація про напад на будинок посадовця з’явиться у засобах масової інформації. Мотиви замовника йому не відомі.

Доповнено 13:42. В Офісі президента нам повідомили, що коктейль молотова кинули у будинок Ігоря Жовкви. Він вже надав свідчення слідчим і перебуває на робочому місці.

«З його (Жовкви — ред.) слів, така спроба залякати його або Офіс президента є беззмістовною, жалюгідною, і подібний прояв ненависті є неприпустимим у цивілізованій країні», — сказав речник президента Володимира Зеленського Сергій Никифоров.

Яким буде покарання?

Зараз кіберполіція спільно з оперативниками встановлює замовника злочину. Справу відкрили за ч. 2 ст. 194 (умисне знищення або пошкодження майна) Кримінального кодексу.

Санкція передбачає позбавлення волі на строк від 3 до 10 років. Правоохоронці готуються до оголошення підозри затриманому.

Попередній напад на команду ОП

Вранці 22 вересня під Києвом неподалік села Лісники обстріляли автомобіль першого помічника президента України Сергія Шефіра. Він сам не постраждав, але його водій дістав поранення в ногу. Чоловіка прооперували, його життю ніщо не загрожує.

Поліція ще не знайшла виконавців і замовників злочину. У МВС зазначали, що до розслідування долучили представників Федерального бюро розслідувань США (ФБР).

Поліція розглядає три основні версії нападу: у зв’язку з державною діяльністю потерпілого, з метою тиску на вище керівництво держави та з метою дестабілізації політичної ситуації, зокрема й за участі спецслужб іноземних держав.