Попри «всеосяжне перемир’я» на Донбасі бойовики протягом 4 серпня тричі відкривали вогонь по українських позиціях. Відтак, з початку нового перемир’я 27 липня, вони досі ні разу повністю не дотримувалися режиму «тиші».

Про нові обстріли повідомили у штабі операції Об’єднаних сил у вечірньому зведені. 

Обстріли з гранатометів зафіксували поблизу Пісків, Майорського та Луганського.

У штабі додали, що на інших ділянках повністю отримувалися режиму припинення вогню. Також там кажуть, що не піддавалися на провокації та вогонь у відповідь не відкривали.

Втрат та поранених серед українських військових немає. 

Вчора, 3 серпня, зафіксували три обстріли бойовиків.Один зі станкового протитанкового гранатомета біля Південного, ще один зі стрілецької зброї неподалік Мар'їнки та ще один — біля Майорська з підствольного гранатомета.

Місія ОБСЄ станом на 2 серпня нарахувала 243 порушення всеосяжного перемир'я від його початку 27 липня.

В ОБСЄ за порушення рахували кожний постріл або вибух, а в штабі ООС обстріли однієї позиції рахуються як один факт порушення.

  • З 27 липня на Донбасі почав діяти новий режим припинення вогню. Зокрема ці домовленості забороняють відкривати будь-який вогонь без дозволу керівництва. У разі навмисного порушення режиму припинення вогню стосовно військовослужбовців Збройних Сил можуть застосовувати дисциплінарні стягнення.
  • Вище військове керівництво та президент Зеленський запевняють, що нове перемир'я не означає, що українські військові не зможуть відкривати вогонь у відповідь.
Поділитись: