Нідерланди витратили €166 млн через катастрофу MH17 і хочуть отримати від росії відшкодування
Збиття пасажирського літака рейсу MH17 над Україною у 2014 році коштувало Нідерландам 166 мільйонів євро. Тепер нідерландський уряд готує позов проти росії для отримання компенсацій.
Про це повідомляє Рахункова палата Нідерландів.
Найбільші витрати уряду стосуються розслідування обставин злочину, яке тривало до 2022 року й обійшлося державі в 53 млн євро. Кримінальне переслідування та судовий розгляд у Нідерландах із залученням прокуратури та інших органів також є основною статтею витрат — 34,1 млн євро.
На репатріацію останків загиблих Нідерланди виплатили 22,6 млн євро. Ще 9 млн євро пішло на ідентифікацію тіл.
Рахункова палата наголошує, що суми в документі не остаточні та оновлюються щороку. Зокрема ті, що стосуються виплати компенсації родичам загиблих. Наприклад, у 2023 році додатково виділили щонайменше 16,5 млн євро. Цю суму держава вирішила виплатити торік у серпні, оскільки має сумніви, що троє винних, засуджених нідерландським судом, коли-небудь справді сплатять ці кошти родичам загиблих.
Загалом Рахункова палата обробила витрати 83 державних організацій, включно з десятьма міністерствами, двома провінціями та 59 муніципалітетами.
Справа MH17
17 липня 2014 року пасажирський літак компанії Malaysia Airlines, що виконував рейс MH17 з Амстердама до Куала-Лумпура, збили на Донбасі. Усі 298 пасажирів та членів екіпажу загинули.
Для розслідування авіакатастрофи менш ніж за місяць сформували Об’єднану слідчу групу (JIT) із представників органів кримінального розшуку Нідерландів, Малайзії, Австралії, Бельгії та України, які зрештою й розпочали розслідування. росія свою причетність до злочину заперечує.
17 листопада 2022 року Окружний суд Гааги оголосив вирок у справі про MH17. Винними визнали громадян рф Ігоря Гіркіна-Стрєлкова, Сергія Дубінського та громадянина України Леоніда Харченка. Суд призначив їм довічне ув'язнення і схвалив виплату компенсації родичам загиблих у повному обсязі — понад 16 мільйонів євро.
Під час зачитування вироку у справі про MH17 окружний суд Гааги також визнав, що росія контролювала самопроголошену «ДНР» щонайменше з травня 2014 року.
- Поділитися: