Нідерланди заборонили чиновникам користуватися «Вконтакте» та AliExpress через загрозу шпигунства — ЗМІ
Уряд Нідерландів наклав заборону для державних службовців щодо користування деякими з мобільних застосунків росії, Китаю, Ірану та Північної Кореї через загрозу шпигунства.
Про це повідомляє нідерландська громадська телекомпанія NOS із посиланням на власні джерела.
За даними видання, окрім застосунку TikTok, який заборонили раніше, уряд Нідерландів розповсюдив заборону на китайські інтернет-магазин Aliexpress, чат-застосунок Wechat та відеоредактор CapCut, а також російську соціальну мережу «Вконтакте».
В уряді вважають, що відповідні програми можуть використовувати іноземці, щоб отримати доступ до даних користувачів. Зокрема видання підкреслює, що іноземні спецслужби може цікавити інформація про контакти чиновників, їхнє місцеперебування, фотографії та документи з пристроїв.
Загалом у чорному списку опинилися десять мобільних застосунків.
Чому TikTok забороняють?
На початку листопада компанія TikTok визнала, що деякі її співробітники в Китаї мали доступ до даних європейських користувачів. Тоді Міністерство загальних справ Нідерландів вперше порадило уряду припинити використовувати ТікТок.
28 лютого Європейський парламент заборонив використання застосунку TikTok на пристроях співробітників і рекомендував євродепутатам видалити його зі своїх телефонів. Високопосадовці до 20 березня повинні були видалити TikTok із корпоративних пристроїв, як-от телефони та планшети.
Також у лютому Білий дім дав державним установам 30 днів, щоби переконатися, що вони не мають TikTok на федеральних пристроях і системах. Понад 30 штатів США також заборонили своїм співробітникам використовувати TikTok на державних пристроях.
У березні керівник парламентської служби Нової Зеландії Рафаель Ґонсалес-Монтеро повідомив агентству Reuters, що у країні до кінця місяця заборонять парламенту користуватися застосунком TikTok через нібито проблеми з кібербезпекою.
Автор: Олександр Донець
- Поділитися: