Війна

Німеччина готова повернути в країну бойовиків ІД з німецьким громадянством

DW
Війна/Німеччина готова повернути в країну бойовиків ІД з німецьким громадянством
Зберегти
Вигляд
Громадяни Німеччини, які воювали на боці бойовиків «Ісламської держави», мають право на повернення в країну як і будь-які інші громадяни країни, заявили в Міністерстві внутрішніх справ ФРН.

Раніше президент США Дональд Трамп заявив, що країни Європи мають забрати та судити понад 800 бойовиків «Ісламської держави», захоплених американцями в Сирії, інакше США доведеться відпустити їх.

У МВС Німеччини зазначили, що готові повернути в країну «своїх» бойовиків, якщо німецьким дипломатам дозволять надати затриманим консульську підтримку.

Водночас Берлін наголосив, що поважає прагнення країн Близького Сходу, зокрема Іраку, провести процеси проти бойовиків і засудити їх за скоєні злочини.

Міністр юстиції Бельгії Кун Гетс заявив про необхідність загальноєвропейського рішення питання полонених бойовиків ІД із громадянством країн ЄС. Проте уряд Данії відмовляється приймати бойовиків з данським громадянством, бо вони — «найнебезпечніші люди на планеті».

Нагадаємо, 10 лютого сирійські повстанці за підтримки США почали наступ на останній осередок «Ісламської держави».

19 грудня президент США Дональд Трамп схвалив виведення всіх американських сил із Сирії. Глава Білого дому вважає, що бойовики «Ісламської держави» вже переможені.

Сенатори США розкритикували це рішення — на їхню думку, це загрожує безпеці США, а також надає сміливості «Ісламській державі». Також президент Франції Еммануель Макрон висловив жаль через рішення президента США Дональда Трампа вивести американські війська з Сирії.

За два дні після оголошення про виведення військ з Сирії телеканал CNN з посиланням на війського чиновника повідомив, що президент США Дональд Трамп також наказав готувати виведення половини американських військ з Афганістану.

За даними CNN, у Сирії зараз близько 2600 військових США.

11 січня США вивели першу наземну військову техніку з Сирії після рішення Трампа про відкликання армії з країни.

Пов`язані новини