Німеччина надасть €76 мільйонів гранту для захисту української енергосистеми
Німецький уряд і державний банк KfW виділили Україні грант на 76 мільйонів євро. Їх використають, щоб забезпечити захист українських енергооб’єктів цієї зими.
Про це повідомили в пресслужбі «Укренерго».
У компанії уточнили, що кошти підуть на будівництво інженерного захисту підстанцій, встановлення нового обладнання, зокрема автотрансформаторів, та модернізацію мережі на кордоні з Європою. За словами голови правління «Укренерго» Володимира Кудрицького, ці заходи зроблять електропостачання українців надійнішим.
«Також надане фінансування допоможе “Укренерго” у подальшій розбудові взаємозв’язків енергосистем України і Молдови з енергосистемою континентальної Європи», — додав він.
Раніше Україна замовила 100 високовольтних трансформаторів на випадок зимових обстрілів. Половину з них виготовляють у межах країни, решту — закуплять за кордоном та зберігатимуть у Польщі й Румунії, доки не виникне потреби застосувати обладнання.
Міністр енергетики України Герман Галущенко повідомляв, що в Україні триває наймасштабніша за всю історію ремонтна кампанія в енергетиці. Із запланованих 1,7 ГВт додаткових потужностей в енергосистему вже додали 1,5 ГВт.
Атаки на енергосистему
В «Укренерго» розповідали, що протягом минулого опалювального сезону росіяни випустили понад 1200 ракет і дронів по ключових енергетичних об’єктах. Більш ніж 250 із них влучили в ціль і пошкодили 43% магістральних мереж. Різного ступеня ушкоджень зазнали й усі теплові та гідроелектростанції.
Згідно зі звітом Програми розвитку ООН, у квітні 2023 року потужності України з виробництва електроенергії скоротилися на 51%, якщо порівняти з періодом перед повномасштабним вторгненням рф.
Зеленський припустив, що росія спробує повторити масовані атаки на енергосистему й цієї зими. Міністерство внутрішніх справ удосконалило плани ефективного реагування під час можливих перебоїв з електропостачанням.
В «Укренерго» заявили, що не можуть спрогнозувати ймовірність блекаутів або відключень узимку 2024-го, оскільки це залежить від російських атак, але запевняють, що ретельно готуються до «найгіршого сценарію». Пізніше в Міністерстві енергетики наголосили, що енергосистема України готова до зими і що можливі блекаути будуть нетривалими.
Авторка: Юстина Лісова
- Поділитися: