Німеччина передасть Україні ще 45 установок Gepard до кінця року

Зенітна самохідна установка Gepard 1A2. Ілюстративне фото
Зенітна самохідна установка Gepard 1A2. Ілюстративне фото AP Photo/Joerg Sarbach

Німеччина має намір надати Україні ще 45 зенітних самохідних установок Gepard для посилення протиповітряної оборони.

Про це заявив керівник Ситуаційного центру з питань України при Міністерстві оборони, бригадний генерал Крістіан Фройдінґ в інтерв’ю Welt am Sonntag, передає Deutschlandfunk.

За його словами, 34 установки вже поставили Україні, а ще 15 — буде надано найближчими тижнями. Крім того, Німеччина хоче поставити до кінця року до 30 установок Gepard у співпраці зі США.

Фройдінґ уважає протиповітряну оборону головною слабкістю нинішнього контрнаступу української армії.

Про Gepard

Gepard — це зенітна самохідна установка, яка призначена для прикриття сухопутних військ і знищення повітряних цілей. На башті, яка може обертатися на 360 градусів, установлено дві 35-міліметрові гармати, кулемет 7,62 мм MG-3 та два радари: пошуковий і відстежувальний.

Перші артилерійські установки Gepard від Німеччини Україна отримала наприкінці липня 2022 року. Через питання про брак снарядів постачання цих систем Україні раніше вважали проблемою.

У лютому цього року міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус повідомив, що його країна підписала контракти про відновлення виробництва боєприпасів для Gepard, які передали Україні.

Боєприпаси для САУ німецького виробництва також узявся виготовляти німецький концерн Rheinmetall. Як зазначалося, Берлін місяцями намагався знайти нові боєприпаси для Gepard, які німецькі військовослужбовці зняли з озброєння 2010 року.

Пісторіус анонсував, що Німеччина швидко розпочне власне виробництво боєприпасів Gepard. Він зазначив, що це рішення ухвалили також для того, щоб не бути залежними від Швейцарії. Зокрема, уряд Швейцарії відмовлявся передавати боєприпаси вітчизняного виробництва для Gepard, які постачає Німеччина, посилаючись на нейтральний статус країни.