Німеччина відмовилася від половини своїх атомних електростанцій
Німеччина з 31 грудня припинила експлуатацію трьох із шести своїх атомних електростанцій. До кінця 2022 року країна планує повністю відмовитися від атомної енергетики з кліматичних міркувань.
Про це пише The Associated Press.
Так, вперше відмовитися від атомної енергетики німецький уряд вирішив ще за часів канцлера Герхарда Шредера у 2002 році. Згодом Ангела Меркель вирішила продовжити використання німецьких АЕС.
Проте на тлі катастрофи на АЕС японської префектури Фукусіма Німеччина все-таки вирішила відмовитися від атомної енергетики до кінця 2022 року. Відтак 31 грудня припинили працювати АЕС неподалік Гамбурга, Ганновера та Мюнхена.
Усі вони почали працювати у середині 1980-х років. Поблизу станції біля Гамбурга навіть відбувалися протести після катастрофи на Чорнобильській АЕС.
Як зазначає AP, у Німеччині не всі підтримують рішення відмовитися від АЕС. Противники такого рішення кажуть, що атомні електростанції продукують відносно мало вуглекислого газу.
Чому викиди вуглекислого газу — це погано?
Вуглецеві викиди накопичуються в атмосфері, створюючи так званий парниковий ефект: вони пропускають сонячне світло, але не дають йому розсіятися в космосі. Через це тепло від сонячних променів лишається в атмосфері, поступово її нагріваючи.
За оцінками Міжурядової групи з питань зміни клімату при ООН, до середини XXI століття середня температура у світі зросте на 1,5 градуса за Цельсієм. Це теоретично допустима норма, перевищення якої призведе до катастрофічних наслідків для природи і неприйнятних змін у різних сферах людського життя.
Якщо ж темпи зростання викидів, спричинені найбагатшими людьми світу, залишатимуться такими, як зараз, до 2050 року температура зросте ще на 1,5 градуса за Цельсієм — навіть якщо решта світу знизить рівень шкідливих викидів до нуля.
- Поділитися: