Попри пандемію рівень вуглекислого газу в атмосфері зростає. Схоже, що у 2021 році буде новий рекорд

Попри пандемію коронавірусу та пов'язаний з нею економічний спад кількість вуглекислого газу в атмосфері продовжує оновлювати рекорд.

Про це повідомила Всесвітня метеорологічна організація (ВМО).

Так, у 2020 році кількість вуглекислого газу сягнула 149% від доіндустріального рівня та оновила рекорд. ВМО прогнозує, що новий рекорд встановить і 2021 рік.

В організації резюмують, що уповільнення економічного зростання через пандемію помітно не зменшило кількість вуглекислого газу в атмосфері, хоча відбулося тимчасове зниження нових викидів.

ВМО зазначає, що поки викиди продовжуватимуться, глобальна температура зростатиме. Враховуючи тривале зберігання вуглекислого газу в атмосфері, висока температура зберігатиметься протягом декількох десятиліть, навіть якщо викиди швидко скоротяться до нуля.

Крім підвищення температури, це збільшуватиме кількість екстремальних погодних явищ, наприклад, сильну спеку та опади, танення льоду та підвищення рівня моря.

Чому викиди вуглекислого газу — це погано?

Вуглецеві викиди накопичуються в атмосфері та створюють так званий парниковий ефект: вони пропускають сонячне світло, але не дають йому розсіятися в космосі. Через це тепло від сонячних променів лишається в атмосфері й поступово її нагріває.

За оцінками Міжурядової групи з питань зміни клімату при ООН, до середини XXI століття середня температура у світі зросте на 1,5 градуса за Цельсієм. Це теоретично допустима норма, але її перевищення призведе до катастрофічних наслідків для природи та неприйнятних змін у різних сферах людського життя.

Якщо ж темпи зростання викидів, спричинені найбагатшими людьми світу, залишатимуться такими, як зараз, до 2050 року температура зросте ще на 1,5 градуса за Цельсієм — навіть якщо решта світу знизить рівень шкідливих викидів до нуля.