Німеччина відповіла відмовою на пропозицію надіслати Україні більше зброї

Міністерство оборони Німеччини відповіло відмовою на пропозицію депутатів Бундестагу від правлячої коаліції надіслати Україні більше зброї і, якщо це знадобиться, погодитися у зв'язку з цим на послаблення німецької армії.

Про це пише Deutsche Welle з посиланням на заяву офіційного представника Міноборони.

Посадовець сказав, що Німеччина зобов'язана надавати своїм партнерам по Альянсу підтримку в межах оборонних зобов'язань, як це передбачено статтею 5 Договору про НАТО .

«Ми маємо бути готові до того, що путін скористається будь-якою слабкістю і навіть тимчасовим проломом в оборонній готовності НАТО», — наголосив представник Міноборони Німеччини.

Він також заявив, що під час Холодної війни Німеччина, мабуть, не зрозуміла б, якби її союзники скоротили колективну оборону через ситуацію на різних театрах воєнних дій у світі.

Перед цим троє депутатів Бундестагу заявили, що Німеччина має більше допомагати Україні зброєю. Вони розкритикували позицію Берліна, яка передбачає передусім підтримку обороноздатності Німеччини та НАТО, а вже потім — підтримку України.

«Це не що інше як сконструйований конфлікт цілей, оскільки безпеку та стабільність Європи наразі захищають в Україні», — йшлося у заяві.

Політики наголосили, що хоча Німеччина вже багато робить для допомоги Україні, але як найбільш значуща країна вона могла б робити ще більше.

Допомога від Німеччини

Німеччина передає Україні озброєння, однак журналісти звинувачували канцлера Олафа Шольца у тому, що він відмовлявся постачати Україні важке озброєння. Наразі відомо, що Німеччина поставила 15 самохідних зенітних установок Gepard, 44 бронетранспортери М113, 500 переносних систем протиповітряної оборони Stinger та інше.

Шольц також неодноразово називав російське вторгнення в Україну «війною путіна», а не російського народу. Нещодавно він заявив, що виступає проти заборони ЄС видавати туристичні візи росіянам.