Німеччина та Швеція заговорили про можливість призупинити дію безвізового режиму для Грузії.

Німеччина та Швеція заговорили про можливість призупинити дію безвізового режиму для Грузії. 

Як повідомляє DW, подібний крок припускають «через зростання скоєних грузинами злочинів, а також зростання серед них кількості біженців». 

Так, згідно з даними європейського агентства (EASO), що займається питаннями біженців, країни ЄС отримали в січні 2018 року 1859 заявок від громадян Грузії на надання статусу біженця, що більш ніж удвічі більше порівняно з січнем 2017 року (867 заявок). Майже половина — 745 заявок — в січні цього подали у Німеччині.

Президент Грузії Георгій Маргвелашвілі зазначив, що Тбілісі готовий «здійснити ще більш активні заходи, щоб захистити з такими зусиллями здобуту візову лібералізацію» і що грузинська влада дотримується дуже «активної і відповідальної позиції з цього питання, порушеного нашими партнерами в ЄС».

1 березня 2017 року, у Брюсселі відбулася церемонія підписання угоди про введення безвізового режиму між країнами Євросоюзу та Грузією.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перші громадяни Грузії вилетіли до Європи без віз

Станом на 24 липня близько трьох тисяч громадян Грузії, які скористалися безвізовим режимом з країнами Євросоюзу, не повернулися на батьківщину в установлені терміни.

Німеччина застосувала реадмісію щодо 65 громадян Грузії у зв'язку з порушенням правил безвізового режиму з Євросоюзом.

Згодом уряд німецької землі Північний Рейн-Вестфалія, де жила переважна кількість висланих грузинів, закликав припинити дію запровадженого минулого року безвізового режиму з Грузією.

Поділитись: