ENRU

Німеччина та Швеція припускають скасування безвізу для Грузії — DW

Німеччина та Швеція заговорили про можливість призупинити дію безвізового режиму для Грузії. 

Як повідомляє DW, подібний крок припускають «через зростання скоєних грузинами злочинів, а також зростання серед них кількості біженців». 

Так, згідно з даними європейського агентства (EASO), що займається питаннями біженців, країни ЄС отримали в січні 2018 року 1859 заявок від громадян Грузії на надання статусу біженця, що більш ніж удвічі більше порівняно з січнем 2017 року (867 заявок). Майже половина — 745 заявок — в січні цього подали у Німеччині.

Президент Грузії Георгій Маргвелашвілі зазначив, що Тбілісі готовий «здійснити ще більш активні заходи, щоб захистити з такими зусиллями здобуту візову лібералізацію» і що грузинська влада дотримується дуже «активної і відповідальної позиції з цього питання, порушеного нашими партнерами в ЄС».

1 березня 2017 року, у Брюсселі відбулася церемонія підписання угоди про введення безвізового режиму між країнами Євросоюзу та Грузією.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перші громадяни Грузії вилетіли до Європи без віз

Станом на 24 липня близько трьох тисяч громадян Грузії, які скористалися безвізовим режимом з країнами Євросоюзу, не повернулися на батьківщину в установлені терміни.

Німеччина застосувала реадмісію щодо 65 громадян Грузії у зв'язку з порушенням правил безвізового режиму з Євросоюзом.

Згодом уряд німецької землі Північний Рейн-Вестфалія, де жила переважна кількість висланих грузинів, закликав припинити дію запровадженого минулого року безвізового режиму з Грузією.