Глава контррозвідувального відомства Німеччини бачить ризики в обміні секретною інформацією з Австрією через зв’язки цієї країни з Росією.

Про це повідомляє Welt am Sonntag.

Очільник Федеральної служби із захисту Конституції Томас Халденванг «висловив підозру» австрійській владі, з якою секретними даними діляться спецслужби європейських країн-партнерів, зокрема Німеччини.

Обмін даними йде через міністерства внутрішніх справ, а посаду глави МВС Австрії обіймає Герберт Кікл, представник ультраправої Австрійської партії свободи (FPÖ), яка опинилась у центрі скандалу через зустріч віце-канцлера Гайнца-Крістіана Штрахе з ймовірною племінницею російського олігарха з оточення Володимира Путіна.

Німецькі контррозвідники побоюються, що секретна інформація вже могла потрапити до Росії з Австрії.

Нагадаємо, віце-канцлер Австрії, глава ультраправої Австрійської партії свободи (FPÖ) Гайнц-Крістіан Штрахе подав у відставку після оприлюднення відео його розмови з жінкою, яка називає себе племінницею російського олігарха з оточення Володимира Путіна. Вони домовляються про фінансову підтримку партії FPÖ в обмін на контракти від австрійського уряду після перемоги на виборах.

Згодом федеральний канцлер Австрії Себастьян Курц оголосив про розпад правлячої коаліції і проведення дострокових виборів.

Поділитись: