У Німеччині екологи вкотре намагаються зірвати будівництво газопроводу «Північний потік-2», який дасть можливість російському «Газпрому» відмовитися від транзиту газу через Україну.

Про це повідомляє Die Welt.

Позов до Верховного адміністративного суду Грайфсвальда подала Німецька екологічна організація DUH, вона вимагає перевірити обґрунтованість дозволу, який влада видала на будівництво газопроводу.

У цьому позові екологи посилаються на нові наукові дослідження, які вказують, що робота трубопроводу «Північний потік-2» може призвести до неконтрольованого витоку метану, а він, як також свідчать нові дослідження, більше шкодить екології, ніж вважалось раніше.

DUH вважає, що будівництво газопроводу треба зупинити, поки цю інформацію перевірить Гірниче відомство міста Штральзунд.

«Ми упевнені, що за наявності сучасних наукових даних проект «Північний потік-2» не схвалили б», — сказав представник організації Костянтин Цергер.

Видання нагадує, що DUH вже намагалась оскаржити будівництво газопроводу у самому Гірничому відомстві Штральзунд, але отримала відмову. До цього оскаржити проект намагалось Німецька спільнота захисту навколишнього середовища, однак поки успіху екологи не мають.

Ще одна проблема Газпрому

Російській компанії залишилось добудувати незначну частину трубопроводу, однак через санкції США важко знайти того, хто це зробить. Кандидатом називали судно «Фортуна», яке орендує компанія МРТС. Це баржа, здатна прокладати труби.

Однак 4 серпня у відповіді на запит РБК в компанії МРТС заявили, що не беруть участі в проекті «Північний потік-2» і не планують надавати судно для будівництва газопроводу.

Як зазначає видання, тепер важко зрозуміти, хто взагалі буде прокладати близько 6% ділянки, які залишилось добудувати.

«Ми своєчасно поінформуємо про наші плани та поновлення робіт», — так відповіли на запит РБК у компанії Nord Stream AG, яка є оператором газопроводу (дочірня компанія Газпрому), що, вочевидь, ясності не вносить.

Також серед кандидатів називали судно «Академік Черський», але у своєму останньому квартальному звіті Газпром не вказав його у своїй власності.

Що таке «Північний потік-2»

«Північний потік-2» — друга гілка морського трубопроводу, який Росія будує через Балтійське море від узбережжя Росії до узбережжя Німеччини. З півночі Німеччини газ із трубопроводу має постачатися до Центральної Європи, забезпечуючи потреби Німеччини, Австрії, Чехії та низки інших країн.

Наразі «Північний потік-2» готовий приблизно на 93%. У разі його завершення Росія отримає можливість постачати весь свій газ до Європи, не користуючись послугами української газотранспортної системи. Це призведе до втрати Україною доходів від транзиту газу у декілька мільярдів доларів на рік.

Що заважає добудувати «Північний потік-2»

У грудні 2019 року США наклали санкції на проект, тому, зокрема, підрядники відмовились будувати трубопровід далі, остерігаючись обмежувальних заходів з боку США.

У липні США включили «Північний потік-2» до дії свого санкційного закону CAATSA («Протидія противникам Америки шляхом введення санкцій»).

Американська влада, з одного боку, не хоче, аби її союзники у Європі все більше залежали від поставок газу з Росії, а з іншого, не хочуть, аби Україна втрачала дохід від транзиту. Також американці можуть зайняти частку ринку в Європі завдяки поставкам скрапленого газу.

Поділитись: