Офіційний Вашингтон включив до повноважень закону CAATSA (протидія противникам Америки шляхом введення санкцій) російських проєктів «Північний потік — 2» та другої нитки «Турецького потоку».

Про це заявив державний секретар США Майкл Помпео, повідомляє Associated Press.

«Ця дія створює вірогідність введення санкцій США проти інвестицій та інших видів діяльності, пов'язаної з російськими трубопроводами», — зауважив Помпео.

Він підкреслив, що ці проєкти націлені на посилення «зловмисного впливу Росії» в регіоні, підрив трансатлантичної безпеки та не мають нічого спільного з комерцією.

«Це кремлівські інструменти, що використовуються для експлуатації та посилення залежності Європи від енергетичних поставок з Росії», — зауважив Помпео.

Державний секретар США назвав це «недвозначним повідомленням» для будь-якої європейської чи іншої іноземної компанії про можливості накладення економічних та фінансових обмежень США.

Раніше Данське енергетичне агентство дозволило компанії Nord Stream 2 AG добудувати газопровід «Північний потік-2» у своїх водах з використанням трубоукладальних кораблів з якірним позиціонуванням. Раніше компанія не мала дозволу на залучення цих суден.

Крім того, Угорська компанія MOL оголосила, що приєднається до газопроводу «Турецький потік» через Сербію.

Нагадаємо, проєкт будівництва газопроводу Nord Stream 2 для постачання газу до Європи в обхід України здійснює російський Газпром спільно з провідними енергетичними компаніями Німеччини, Франції та Австрії.

Наразі «Північний потік-2» готовий на 93%. У разі його завершення Росія отримає можливість постачати весь свій газ до Європи, не користуючись послугами української газотранспортної системи. Це призведе до втрати Україною доходів від транзиту газу у декілька мільярдів доларів на рік.

Зараз роботи щодо спорудження газопроводу призупинили через санкції США щодо європейських підрядників, які набули чинності у грудні 2019 року. Однак Росія вже заявила про намір добудувати газопровід до кінця 2020 року.

«Північний потік-2» — друга гілка морського трубопроводу, який Росія будує через Балтійське море від узбережжя Росії до узбережжя Німеччини. З Півночі Німеччини газ з трубопроводу мав постачатися до Центральної Європи, забезпечуючи потреби Німеччини, Австрії, Чехії та низки інших країн. У разі завершення будівництва цього трубопроводу Росія отримала б можливість повністю відмовитися від традиційних шляхів постачання свого газу, зокрема за допомогою ГТС України.

Нагадаємо, що у церемонії офіційного запуску «Турецького потоку» брали участь президенти Туреччини та Росії, а також лідери низки європейських країн, зокрема Сербії та Болгарії. Церемонія відбулася 8 січня 2020 року.

За допомогою запуску «Турецького потоку» Росія намагалася відмовитися від послуг газотранспортної системи України.

Поділитись: