Німецькі екологи знову оскаржують будівництво «Північного потоку-2». Ймовірно, зведення газогону через це заморозили
Німецький союз охорони природи та біорізноманіття (NABU) 3 травня знову звернувся до суду через зведення російського газогону «Північний потік—2». Ймовірно, це призвело до зупинки будівництва до кінця травня.
Про це повідомила пресслужба NABU.
Екологи кажуть, що зведення газогону проходить через чотири ділянки Балтійського моря, які перебувають під охороною. А це завдає шкоди морському середовищу.
NABU вважає зведення газогону загрозою для пташиного заповідника. Також природозахисники кажуть, що «Північний потік-2» руйнує середовище існування живих організмів на ділянці морського дна розміром у 16 футбольних полів.
Пресслужба «Північного потоку-2» повідомила російському виданню «РИА Новости», що через цю скаргу екологів будівництво газогону у водах Німеччини заморозили до кінця травня. Ідеться про ділянку у 16,5 кілометра.
Нагадаємо, у грудні 2020 року будівництво газогону на німецькій ділянці відновили після річної паузи. Однак NABU та Deutsche Umwelthilfe (DUH) оскаржили видання дозволу на прокладання труб — через це будівництво тимчасово заморожували. Крім того, 6 лютого 2020 року прокладання газопроводу відновили у водах Данії.
Що треба знати про «Північний потік-2»?
Проєкт будівництва газопроводу Nord Stream 2 для постачання газу до Європи в обхід України здійснює російський «Газпром» спільно з провідними енергетичними компаніями Німеччини, Франції та Австрії.
Через санкції низка компаній відмовилися співпрацювати з росіянами в будівництві газопроводу. Наразі «Північний потік-2» готовий на понад 95%. У разі його завершення Росія отримає можливість постачати весь свій газ до Європи, не користуючись послугами української газотранспортної системи. Це призведе до втрати Україною доходів від транзиту газу в декілька мільярдів доларів на рік.
- Поділитися: