«Нині вже»: Витік секретної інформації з Росії, хто буде в Антикорсуді та незаконне добування вугілля на Донбасі

Watch on YouTube

У підсумковій програмі дня «Нині вже» о 20:00 на Громадському дивіться про таке:

  • Хакери оприлюднили секретні російські документи про війну в Україні. Фальсифікація історії збиття літака МН17, причетність Росії до війни на Донбасі, контакти Кремля з Російською православною церквою та багато іншого — що в цих документах, хто їх злив та навіщо?

Чому це важливо: Витоки інформації, які є доказами злочинів чи протиправної діяльності, можуть мати серйозні політичні наслідки. Наприклад, оприлюднення прихованої інформації щодо співпраці Віктора Януковича і Пола Манафорта спричинила одне з найбільших корупційних розслідувань у США. А витік Panama Papers та Paradise Papers викрив корупцію топ-політиків у різних країнах світу, та призвів до гучних відставок.

  • Закінчився етап відбору суддів до Вищого антикорупційного суду. Недоброчесних кандидатів відсіяли, решта перейшла на наступний рівень. Розповідаємо, кого відібрали та коли запрацює Антикорупційний суд.

Чому це важливо: Вищий антикорупційний суд — третя складова, що доповнює Національне антикорупційне бюро та Спеціалізовану антикорупційну прокуратури. Саме судді вирішують — винен чи не винен топ-чиновник чи політик. Оскільки довіра до старої судової системи вкрай низька — в частини суспільства є сподівання на те, що нова структура зможе судити об’єктивно та незалежно. Водночас антикорупційні судді отримують мандат довічної роботи. Тож дуже важливо, аби конкурс пройшли лише доброчесні кандидати.

  • Копанки повертаються. Як незаконно добувають вугілля в Луганській області — та чому луганські правоохоронці не можуть зупинити «чорних шахтарів».

Чому це важливо: Незаконні підприємства працюють вже два роки, і правоохоронці 7 разів зупиняли роботу. Але кожного разу техніка поверталася і роботи поновлювались. Добування нелегального вугілля наносить збитки бюджету країни, а відтак і звичайним українцям. Також стоїть питання, чому в області, де ретельно перевіряється все, бо це зона бойових дій — можуть спокійно проїжджати повні вантажівки краденого вугілля.

Якщо ви хочете висловитися, або запитати нас чи наших гостей щодо певної теми — ми приймаємо дзвінки у студію за телефоном: +380 (94) 829 54 06

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ «Нині вже»: Що з Межигір'ям, смерті в черзі за пенсією, та що спільного між пенісами, правими та академією мистецтв

Головне завдання проекту «Нині вже» — розповісти про події, явища та людей, які мають значення саме сьогодні. Щодня о 20:00 у студії Громадського інтерв’ю, прямі включення, кращі репортажі, дискусії, аналітика, стріми та дебати. «Нині вже» схоже більше на дружню бесіду, ніж на підсумкові випуски новин. Протягом ефіру відбуваються прямі включення з ньюзруму Громадського, під час яких журналісти розказують і показують найцікавіше з того, що лишилося за кадром. Крім цього, в студії програми проходять бесіди з людьми, які в прямому ефірі коментують головні події дня та можуть відповідати на запитання глядачів. Ведуть програму 14 різних людей, серед яких провідні журналісти та редактори Громадського.

Громадське є першим мультимедійним ЗМІ, створеним громадською організацією, що заснована та керується журналістами.Телеканал мовить цілодобово через супутник ASTRA-4А у відкритому доступі та в більш ніж 100 кабельних та цифрових мережах.Місією Громадського є створення інформаційного простору, що сприяє розвитку сталого суспільства та активної особистості.