Низка аграріїв стали на захист високопосадовця Мінагрополітики, якого підозрюють у зловживанні на понад 62 млн грн

Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» та ще 27 аграрних спілок висловили підтримку першому заступнику міністра аграрної політики та продовольства Тарасу Висоцькому. Його підозрюють у причетності до схеми з розкрадання 62,5 мільйона гривень під час закупівель гуманітарної допомоги.
Про це йдеться на сайті асоціації.
Там вважають, що звинувачення не доведені й неприпустимі «в часи, коли український агросектор особливо потребує підтримки світових лідерів у продовженні експорту вітчизняної сільськогосподарської продукції».
Низка асоціацій також стверджують, що правоохоронці допустили «прикру помилку» під час розслідування. Вони назвали обвинувачення «завчасними», а рішення Висоцького оцінили такими, що «були ухвалені в інтересах держави та суспільства».
На їхню думку, дії високопосадовця з координації галузі сприяли уникненню перебоїв із постачанням продовольства та забезпечили продовольчу безпеку регіонів.
У зверненні асоціації закликали правоохоронців урахувати їхню думку та об’єктивно розглянути всі матеріали справи і зробити «правильні висновки стосовно одного з найпорядніших і найпрофесійніших урядовців».
Серед підписантів, зокрема: ГС «Всеукраїнський аграрний форум», Галузеве об'єднання «Укрхарчопром», Спілка «Борошномели України», Асоціація виробників молока, Насіннєва асоціація України, Асоціація «Союз птахівників України» та Всеукраїнська асоціація пекарів.
Відповідь НАБУ та САП
Пізніше правоохоронці надали детальне роз’яснення щодо підозри. Вони зазначили, що оприлюднили ці деталі «з метою усунення можливих маніпуляцій у цій справі».
Правоохоронці зазначили, що Висоцький безпосередньо відповідав за переговори з компаніями-постачальниками, а також надав військовим адміністраціям рахунки на оплату із завищеними цінами.
Там додають, що відповідно до постанови Кабміну №185, Мінагро відповідальне за погодження розмірів і термінів оплати, а також за формування переліку постачальників.
Через це військовим адміністраціям довелося купувати товари саме у підприємств з указаного списку.
Поміж іншим, за даними Держстату за березень 2022 року, ціна на макаронні вироби з м'яких сортів пшениці становила 29,45 грн/кг. Проте закупівля відбувалася за цінами 55,5 та 75,5 грн/кг.
«В аналогічний період перший заступник міністра агрополітики здійснював погодження рахунків інших військових адміністрацій, у яких ціна була у два, а в окремих випадках — у три рази менша, ніж у першої та другої компаній», — зазначають правоохоронці.
У НАБУ та САП зазначають, що компанії також не дотримувались умов контракту, які передбачали поставлення продукції протягом двох днів. Натомість дві організації загалом поставили 1600 тонн макаронних виробів за 2,5 місяця.
«При цьому комерційна пропозиція одного з великих українських постачальників передбачала постачання 10 000 тонн макаронних виробів вартістю близько 25,5 грн/кг за півтора місяця», — йдеться в повідомленні.
Що це за справа?
Напередодні, 24 серпня, працівники Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та Національного антикорупційного бюро України викрили зловживання на 62,5 мільйона гривень під час закупівель гуманітарної допомоги для населення Києва та 8 областей.
Тоді першому заступнику міністра агрополітики Тарасу Висоцькому та ексзаступнику міністра економіки оголосили підозри за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу. Їм загрожує до 6 років ув’язнення.
- Поділитися: