Лауреатами Нобелівської премії з економіки цьогоріч стали Абхіджіт Банерджі, Естер Дюфло і Майкл Кремер за «експериментальний підхід до боротьби з глобальною бідністю».

Дослідження Банерджі, Дюфло і Кремера, зокрема, дозволили поліпшити програми освіти для більш ніж 5 мільйонів дітей в Індії, а також посприяли наданню субсидій на профілактичну медичну допомогу в багатьох країнах,

Варто зазначити, що Естер Дюфло, яка народилася в 1972 році, стала наймолодшою в історії лауреаткою премії з економіки, а також лише другою жінкою, якій присудили таку премію. Першою лауреаткою премії з економіки стала Елінор Остром у 2009 році.

Офіційно премія з економіки пам'яті Альфреда Нобеля не називається Нобелівською. Цю нагороду заснував держбанк Швеції в 1968 році. Відтоді банк щорічно відраховує Нобелівському фонду суму, що дорівнює розміру грошової нагороди премії. Нащадки Альфреда Нобеля невдоволені присудженням «неофіційної» премії, адже винахідник не просто не згадав у заповіті економістів, а й недолюблював їх.

11 жовтня Нобелівську премію миру вручили прем'єр-міністу Ефіопії Абія Ахмеда за внесок у врегулювання конфлікту з Еритреєю

10 жовтня у Швеції назвали лауреатів Нобелівської премії з літератури за 2018 та 2019 роки

Нобелівську премію з фізики цьогоріч присудили за роботи з космології та відкриття екзопланети.

А Нобелівську премію з медицини вручили «за відкриття реакції живих клітин на наявність або відсутність кисню».

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile