Номінальна заробітна плата в Україні за 8 місяців цього року зросла на 26% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Про це йдеться у звіті Уряду за три квартали цього року. Тепер, за їх даними, середня номінальна зарплатня в Україні сягає 8550 гривень.

Також повідомляють, що за результатом перевірок Державної фіскальної служби протягом перших трьох кварталів цього року офіційно працевлаштували додатково 47 тисяч українців.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України затвердив у бюджеті на наступний рік збільшену мінімальну зарплатню. Таким чином вона, за планом бюджету, має зрости з 3723 до 4170 грн. Це означає як зменшення кількості тих, хто отримує субсидії, так і збільшення надходжень у бюджет та пенсійний фонд — на основі заробітної плати розраховується єдиний соціальний внесок, який сплачують українські підприємці.

Номінальна зарплата — це сума коштів, яку отримує працівник, не скоригована на зростання цін. Зазначимо, що розмір номінальної зарплати не відображає реальну платоспроможність українців, оскільки номінальна заробітна плата не враховує інфляцію.

Напередодні уряд підвищив зарплати гірським рятувальникам на 25%.

Раніше повідомлялось, що уряд планує підвищити зарплати вчителям приблизно на 8,2% з 1 січня 2019 року.

Раніше очільниці Міносвіти Лілія Гриневич заявляла, що заробітні плати вчителів у 2019 році зростуть на 9%, проте назвала таке підвищення «недостатнім».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Бюджет-2019: дорога СБУ та дешевий уряд

Поділитись: