Колишній московський рієлтор Павло Кротов може бути одним з номінальних власників бізнесу глави Чеченської Республіки Рамзана Кадирова та його близького друга, депутата Держдуми Адама Делімханова.

Про це йдеться в розслідуванні російських журналістів видання «Проект».

У матеріалі зазначається, що Кадиров і Делімханов через підставних осіб заробляють сотні мільйонів доларів. І Кадиров, і Делімханов перебувають під американськими санкціями: Делімханов — за зв'язки зі злочинним угрупованням «Братський круг», Кадиров — за позасудові розправи, тортури та інші порушення прав людини в Чечні.

Офіційно бізнесу у них немає, як і цих грошей у декларації. Але для цього, запевняють журналісти, вони мають друзів і номіналів. Зокрема, Павло Кротов як мінімум двічі отримував доступ до активів на сотні мільйонів доларів, діючи в інтересах еліти Республіки Чечня, йдеться в розслідуванні.

Отримуючи частку в бізнесі керівництво регіону у відповідь допомагало з рішенням конфліктних ситуацій. Водночас Кротов є торговим аташе Гренади в Росії, що забезпечує йому дипломатичний імунітет, зокрема, від кримінального переслідування.

За даними видання, Кротов також відповідав за будівництво резиденції Кадирова в Центорої — керував кошторисом, займався плануванням будівлі та питаннями особистої безпеки глави Чечні. Тільки робота над ескізом проєкту коштувала більше, ніж Кадиров як керівник республіки заробляє за рік, стверджує видання.

Як приклад впливу Кадирова видання наводить історію про те, що власник Російської мідної компанії (РМК) Ігор Алтушкін продав 20% РМК другу Кадирова — бізнесмену Руслану Байсарову, після того як зіткнувся зі спробою недружнього поглинання бізнесу. Претендентом на бізнес сам Алтушкін вважав іншого металурга — мільярдера Іскандера Махмудова, пише видання.

Алтушкін нібито після операції з продажу часток отримав зв'язки в Кремлі, а в обмін нібито повинен був «допомагати Кадирову» — фінансово брати участь в різних соціальних і спортивних проєктах в Чечні.

Пізніше мільярдер повернув частку Байсарова, бо «проблеми від чеченців стали сильно перевищувати користь».

Сам Кротов співпрацю з Кадировим і Делімханова заперечив: «Я точно не працюю ні на яку чеченську еліту, бувши православною руською людиною».

Чому це важливо: багатьох правозахисників, журналістів, активістів, які розповідали про зловживання керівництва Чечні, залякували, на них нападали або просто вбивали.

Автори розслідування наголошують на тому, що, попри численні свідчення того, що до цього можуть бути причетні чеченські керівники, ніхто з останніх не став фігурантом кримінальних проваджень. Зокрема, нещодавно в Австрії було вбито критика Кадирова та свідка у справі Аміни Окуєвої — Маміхана Умарова «Анзора».

Поділитись: