На перемовинах у Берліні 11 вересня у нормандському форматі» політичним радникам не вдалося домовитися про дату зустрічі лідерів країн, але погодили продовження режиму «тиші» на Донбасі. А от Росія стверджує, що Україна погодилася змінити постанову про місцеві вибори.

Про це українським журналістам після завершення зустрічі повідомив представник України на переговорах та керівник Офісу президента Андрій Єрмак, передає «Укрінформ».

Він назвав продовження перемир’я головним досягненням переговорів. Каже, що на пропозицію української сторони всі чотири радники заявили про безумовне підтримання режиму «тиші» та про виконання заходів, які мають це забезпечити.

«Я вважаю, що це найважливіше, що сьогодні відбулося. І це дає надію, що режим «тиші», який був ініційований президентом України і тривав протягом останніх 6 тижнів, буде продовжений», — каже Єрмак.

Водночас домовленості про дату проведення наступного саміту лідерів «нормандської четвірки» досягти не вдалося, каже Єрмак. Але переконує, що процес рухається вперед.

«Я впевнений, що цей саміт відбудеться, хоча, на жаль, не можу назвати сьогодні конкретну дату. Сподіваюся, що він відбудеться до кінця цього року», — сказав Єрмак.

Зазначимо, що перемовини 11 вересня тривали 7 годин. Українська сторона відзначила, що після тривалого періоду на них були присутні посли ОБСЄ.

В Офісі президента сподіваються, що наступна зустріч радників відбудеться протягом найближчих тижнів. До того часу до роботи долучаться помічники та консультанти.

А що каже російська сторона?

 А от в Росії оптимістичних прогнозів Єрмака не розділяють. Як пише ТАСС, її представник на перемовинах, заступник керівника адміністрації президента РФ Дмитро Козак каже, що «проривів немає».

«На жаль, не можу похвалитися тим, що по всім питанням вдалося досягнути узгоджених рішень», — сказав він.

Він також розповів, що сторони погодили продовжити режим «тиші». Також повідомив, що Україна погодилася змінити постанову про місцеві вибори, яку Рада ухвалила 15 липня,

Йдеться про постанову про призначення місцевих виборів в Україні на 25 жовтня 2020 року. Вона передбачає, що вони відбудуться на всій території України окрім окупованого Росією Криму та окупованого Донбасу.

Як саме Україна погодилася її змінити, Козак не уточнив. 

Представник України Єрмак журналістам повідомив, що не поділяє позицію представника РФ Дмитра Козака щодо того, що жодних проривів під час перемовин не сталося. Самі переговори Єрмак назвав дуже важливими і вказав, що вони просуваються тим шляхом, який Україна принципово займає.

Що за зустріч?

Коли відбудеться зустріч радників лідерів «нормандського формату» стало остаточно відомо 8 вересня. Українська сторона очікувала від неї «певних пропозицій та рішень».

Раніше зустріч у «нормандському форматі» на рівні радників планувалася на 28 серпня, проте її скасували. За даними Офісу президента, її перенесли через відрядження радника президента Франції Еммануеля Бонна.

Перед цим востаннє радники Нормандії збиралися 3 липня цього року в Берліні. Від російської сторони брав участь Дмитро Козак, який також констатував, що прориву на ній досягти не вдалося.

Поділитись: