Президент України Володимир Зеленський вважає, що угоду про повне та всеосяжне припинення вогню на Донбасі з 27 липня мають підписати усі лідери країн «нормандського формату»: Росії, Німеччини, Франції та України.

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

На думку Зеленського, це підвищить статус угоди та збільшить шанси на дотримання досягнутих домовленостей.

 «Цей документ зараз очікує підписання всіх сторін Нормандської групи. Вірю в те, що всі сторони — Україна, Франція, Німеччина та РФ — підпишуть, і з 27 числа, вірю, що може настати мить, коли буде стале припинення вогню», — сказав Зеленський.

Водночас Володимир Зеленський наголосив, що досягнуті домовленості не позбавляють українських військових можливості для самозахисту.

Нагадаємо, під час засідання Тристоронньої контактної групи по врегулювання ситуації на Донбасі 22 липня домовились про посилення режиму припинення вогню на лінії зіткнення з 27 липня.

Пізніше президент Володимир Зеленський запевнив, що українські військові відповідатимуть, якщо по ним будуть стріляти бойовики в порушення нового перемир’я.

9 липня учасники ТКГ домовились про 13 нових ділянок розмінування на Донбасі та про безпечні польоти рятувальників для гасіння пожеж.

Поділитись: