Україна та Норвегія підписали попередні контракти щодо залучення 1,5 мільярдів доларів інвестицій в Україну, з яких 1 мільярд доларів — на проекти відновлювальної енергетики.

«Сьогодні ми підписали попередні контракти приблизно на півтора мільярда доларів. З них тільки мільярд доларів — інвестиції у відновлювальну енергетику», — повідомив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман в інтерв’ю одному з українських телеканалів під час робочої поїздки до Норвегії.

Крім цього, за підсумками зустрічі з представниками норвезького уряду домовилися про співпрацю у галузі захисту ядерної енергетики, ІТ-сфері, видобутку газу та нафти, а також проведення енергетичної реформи в Україні.

«Норвегія у взаємодії з партнерами підтримуватиме різноманітні ділові мережі у сфері енергетики та інфраструктури з тим, щоб розширення торгівлі та співпраці сприяло позитивним наслідкам як для економіки, так і суспільства. Норвегія також підтримуватиме запровадження нових конкурентоздатних моделей з метою стимулювання розвитку відновлюваної енергетики в Україні», — йдеться у спільній заяві голів урядів України та Німеччини.

Зазначимо, що наразі норвезькі інвестори розпочали енергетичний проект з відновлювальної енергетики в Україні. Зокрема, на межі з Кримом збудують найбільшу вітроелектростанцію України «Сиваш». До фінансування проекту долучився ЄБРР.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile