Президент України Петро Порошенко підписав договір з норвезькою компанією NBT про залучення інвестицій у будівництво вітроелектростанції у Херсонській області, на кордоні з Кримом.

Президент України Петро Порошенко підписав договір з норвезькою компанією NBT про залучення інвестицій у будівництво вітроелектростанції у Херсонській області, на кордоні з Кримом.

Підписання угоди відбулось під час зустрічі Порошенка з міністриркою закордонних справ Норвегії Іне Сьорейде, 6 вересня.

За словами Порошенка, у 2019 році вздовж озера Сиваш, що на кордоні з анексованим Кримом, збудують 67 вітрогенераторів. Загальна потужність станції складе 250 мегават.

«Ми стали свідками започаткування ще одного потужного міжнародного інвестиційного проекту у нашій державі — проекту із спорудження комплексу вітрових електростанцій у Херсонській області. Проект є вражаючим», — повідомив Порошенко.

Раніше міністр закордонних справ України Павло Клімкін зазначав, що обсяг норвезьких інвестицій у проекти вітрової енергетики може скласти до 400 мільйонів євро.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дорога, проблемна і потрібна: майбутнє «зеленої енергетики» в Україні

Напередодні Рада спростила процедуру отримання дозволів для будівництва вітроелектростанцій. За відповідне рішення проголосувало 256 депутатів.

Нагадаємо, що компанія «ДТЕК» Ріната Ахметова хоче побудувати одну з найбільших сонячних електростанцій у Європі неподалік Дніпра. А напередодні там повідомляли, що залучили 90 мільйонів євро для будівництва Приморської вітроелектростанції.

Як повідомлялось, 26 квітня в Україні ввели в експлуатацію найбільшу сонячну електростанцію в Україні, потужність якої складе 50 мегават.

Нагадаємо, що в Міненергетики повідомляли, що за перші 3 місяці 2018 року виробництво електрики з альтернативних джерел в Україні зросло на 30%.

З початку 2018 року кількість сонячних електростанцій в Україні зросла на 13%. Так, за даними Кабміну, за січень-березень 2018 року в Україні ввели в експлуатацію стільки ж сонячних електростанцій, скільки за половину 2017 року.

Раніше в уряді анонсували будівництво сонячних електростанцій у Чорнобильській зоні. Там вважають, що зможуть перетворити зону відчуження на «найбільш інноваційний майданчик у світі».

Також у державному Укренерго анонсували будівництво енергоакумулюючих станцій загальною потужністю 2,5 гігават енергії. Необхідність у будівництві акумуляторів пояснюють зростанням частки генерації електроенергії з відновлювальних джерел.

Поділитись: