В уряді Норвегії розглядають можливість скорочення обсягів видобутку та експорту нафти. Це може статися вперше з 2002 року.

Про це повідомила міністерка нафти та енергетики Норвегії Тіна Бру, передає Bloomberg.

Норвегія — найбільший виробник нафти у Західній Європі та один з найбільших експортерів нафти у світі. Переважну більшість видобутої на шельфі Північного моря нафти ця країна експортує, а доходи від експорту направляє до спеціального фонду.

«Якщо більшість нафтовидобувних компаній погодяться значно скоротити видобуток, Норвегія розгляне можливість одностороннього скорочення видобутку», — повідомила Бру.

Зменшення обсягів видобутку Норвегія розглядає у зв'язку з падінням цін на нафту у світі. Причиною цього стало те, що країни ОПЕК+, передусім Росія та Саудівська Аравія, не змогли домовитися, на скільки варто зменшувати обсяги видобутку нафти через те, що попит на неї різко впав. Падіння попиту на нафту викликала пандемія коронавірусу.

Організатором зустрічі є Саудівська Аравія, яка напередодні оголосила про суттєве нарощування обсягів експорту нафти. Після цього ціни на нафту пішли до низу, а нафта російського сорту Urals взагалі подешевшала до 10 доларів за барель — її експорт став збитковим

Поділитись: