У 2018 році Норвегія встановила рекорд за часткою проданих екологічних автомобілів. Так, частка машин з електродвигуном сягнула 31,2%, зрісши на більш ніж 10 відсоткових пунктів за рік.

Про це йдеться у Службі інформації про дорожній рух Норвегії, передає «Інтерфакс».

Зазначається, що з урахуванням автомобілів з гібридними двигунами, частка екологічних авто в Норвегії у загальному продажі автомобілів сягнула 49,1%. Загалом, на кінець 2018 року кожен десятий автомобіль на дорогах Норвегії працює на альтернативних джерелах енергії, це близько 2 мільйонів машин.

Водночас, повідомляється, що Норвегія наразі є найбільшим ринком збуту для автомобілів Tesla, яких за 2018 рік туди продали 8,6 тисячі одиниць. При цьому, очікується, що обсяги продажу цих машин мають зрости ще більше у зв’язку з виходом на ринок більш бюджетної моделі Tesla Model 3.

Зазначається, що продаж електромобілів у Норвегії не обкладається ПДВ та іншими податками. Крім цього, деякі міста Норвегії пропонують власникам електрокарів безкоштовні місця для парковання та надають їм права на користування смугами для громадського транспорту.

Нагадаємо, що електромобілі звільнили від ПДВ і в Україні до 2022 року. Водночас, з початку 2019 року при купівлі електромобіля доведеться сплатити акциз.

Поділитись: