В ухваленому законі про запровадження нової формули на розмитнення автомобілів, зокрема на єврономерах, містяться норми, якими передбачається відновлення акцизного збору на електромобілі.

Зокрема, законом запроваджується ставка акцизу, розмір якого залежатиме від обсягу місткості акумулятора — 1 євро за 1 кіловат.

Зазначається, що у разі набуття чинності закону, для розмитнення найпопулярнішої марки електромобіля в Україні — Nissan Leaf — доведеться заплатити близько 35-40 євро. Розмитнення Tesla може обійтися власникам у 100 євро.

Крім цього, під час розгляду закону у Раді, депутати пропонували додати до закону поправки про продовження дії скасування податку на додану вартість для електромобілів, адже звільнення електромобілів від ПДВ закінчується 31 грудня 2018 року. Водночас, відповідні зміни до закону так і не увійшли.

Зокрема, автори законопроекту зазначали, що розгляд скасування ПДВ для електромобілів доречніше проводити при ухваленні змін до податкового кодексу та голосування бюджету на 2019 рік.

Зазначимо, що якщо депутати не внесуть відповідні зміни до Податкового кодексу, з нового року електромобілі будуть оподатковуватись податком у розмірі 20%.

Нагадаємо, що 8 листопада Верховна Рада ухвалила закон, що зменшує вартість розмитнення автомобілів. За нього проголосувало 250 депутатів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Затори в центрі Києва через авто на єврономерах: за що стоять мітингарі

Рада ухвалила даний закон у першому читанні 13 липня. Тоді його підтримало 265 депутатів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Три питання про «євробляхи»: чому протестують власники нерозмитнених авто? 

11 липня водії автомобілів на єврономерах у межах «Акції за захист і доступне розмитнення» заблокували центр Києва. Учасники протестів заявили, що акція буде безстроковою.

Раніше очільниця комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна («БПП») зареєструвала у парламенті законопроекти, що зменшують акцизи на розмитнення автомобілів, зареєстрованих в інших держава.

Раніше повідомлялось, що протягом 2017 року до України ввезли 965,3 тисяч автомобілів на єврономерах.

22 жовтня стало відомо, що Верховний суд України не побачив правопорушення у користуванні автомобілем з іноземною реєстрацією на постійній основі в Україні та скасував штраф у розмірі 8500 гривень.

Поділитись: