Україна та Норвегія ведуть переговори про інвестиції у сфері відновлювальної енергетики, загальний обсяг яких може складати від 300 до 400 мільйонів євро.

Україна та Норвегія ведуть переговори про інвестиції у сфері відновлювальної енергетики, загальний обсяг яких може складати від 300 до 400 мільйонів євро.

Про це повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін за підсумками зустрічі з головою Міністерства закордонних справ Норвегії Іне Сьорейде, передає «Інтерфакс-Україна».

«У нас починається робота з низкою норвезьких компаній, які приходять для того, аби будувати відносини у сфері відновлювальної енергетики. Мова йде про дуже серйозні інвестиції на 300-400 мільйонів євро», — зазначив Клімкін.

За його словами, найбільше норвезькі інвестори зацікавилися проектами побудови сонячних електростанцій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дорога, проблемна і потрібна: майбутнє «зеленої енергетики» в Україні

Як повідомлялось, 26 квітня в Україні ввели в експлуатацію найбільшу сонячну електростанцію в Україні, потужність якої складе 50 мегават.

Нагадаємо, що в Міненергетики повідомляли, що за перші 3 місяці 2018 року виробництво електрики з альтернативних джерел в Україні зросло на 30%.

З початку 2018 року кількість сонячних електростанцій в Україні зросла на 13%. Так, за даними Кабміну, за січень-березень 2018 року в Україні ввели в експлуатацію стільки ж сонячних електростанцій, скільки за половину 2017 року.

Раніше в уряді анонсували будівництво сонячних електростанцій у Чорнобильській зоні. Там вважають, що зможуть перетворити зону відчуження на «найбільш інноваційний майданчик у світі».

Також у державному Укренерго анонсували будівництво енергоакумулюючих станцій загальною потужністю 2,5 гігават енергії. Необхідність у будівництві акумуляторів пояснюють зростанням частки генерації електроенергії з відновлювальних джерел.

Поділитись: