Американські чоловіки рідше вдягають захисну маску на обличчя, особливо там, де це не обов’язково, і схильні применшувати загрозу коронавірусу. Учені з Великої Британії та США пов’язали це з негативними емоціями, які чоловіки відчувають від носіння маски.

Препринт свого дослідження науковці з британського Мідлсекського університету й Науково-дослідного інституту математичних наук в каліфорнійському Берклі оприлюднили у виданні PsyArXiv.

Вони провели опитування серед 2459 користувачів краудсорсингового сервісу Amazon Mechanical Turk. Автори застерігають, що їхня вибірка не є достоту репрезентативною (51% чоловіків, 48% жінок, непропорційно багато людей віком 25-54 роки, більшість — прихильники лівих поглядів).

Проте за результатами опитування з’ясувалося, що чоловіки менше, ніж жінки, вірять, що вони серйозно постраждають від COVID-19, і водночас рідше вдаються до засобів індивідуального захисту. Автори припускають, що це пов’язано зі сприйняттям чоловіками власної маскулінності в цьому контексті.

«Чоловіки частіше за жінок погоджувалися з тим, що прикривати обличчя — соромно, не круто, є ознакою слабкості й тавром. Ці ґендерні відмінності пов’язані з відмінностями в намірах представників різних статей носити захисну маску», — стверджують автори.

Поділитись: