Нове дослідження вчених з Університету Пенсільванії показує, що маленькі краплі, які утворюються під час розмови у закритому приміщенні, залишаються у повітрі від 8 до 14 хв.

Відповідне дослідження оприлюднене у журналі Національної академії наук США.

Щосекунди під час розмови людина створює в середньому близько 2,5 тисячі крапель діаметром 10-20 мікрометрів. Враховуючи середнє вірусне навантаження при COVID-19, близько 40% цих крапель містять вірусні частки і можуть заражати оточуючих.

«Ці спостереження підтверджують, що існує значна ймовірність того, що нормальна розмова викликає передачу вірусу по повітрю в обмеженому просторі», — пишуть автори дослідження.

Краплі можуть приземлитися на поверхні, дверні ручки, де люди можуть доторкнутися до вірусних частинок і перенести їх на обличчя. Але деякі краплі можуть залишатися в повітрі і вдихатися іншими.

Щоб побачити, скільки крапель утворюється під час розмови, дослідники з Національного інституту діабету, хвороб органів травлення і нирок і Університету Пенсільванії попросили добровольців повторити слова «залишайтеся здоровими» кілька разів. Поки учасники говорили у відкритий кінець картонної коробки, дослідники висвітлили її внутрішню частину зеленими лазерами і відстежили спалахи крапель.

Зазначається, що дослідники досі не знають, скільки вірусу необхідно передати від однієї людини іншій, щоб викликати інфекцію.

Водночас дослідники визнали, що експеримент проводився в контрольованому середовищі з застійним повітрям, який може не відображати того, що відбувається в приміщеннях з хорошою вентиляцією. Але це дослідження підкреслює важливість носіння масок під час соціальних і інших взаємодій.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

В Україні з початку епідемії вже підтвердили 17 330 випадків інфікування коронавірусом — за останню добу зафіксували 483 випадки. Загалом 4 473 пацієнти вже одужали від коронавірусного захворювання, а 476 — померли від ускладнень.

У світі з початку пандемії зафіксували 4 млн 526 тисяч 934 випадки коронавірусного захворювання COVID-19. Серед них 1 млн 704 тисячі 278 людей одужали та 303 407 — померли. Наразі інфікованими залишаються 2 млн 519 тисяч 249 людей.

Поділитись: