Нова військова допомога Україні та авіаудари по Зміїному: головне за день 1 липня
російські літаки Су—30 двічі завдали по острову Зміїний авіаудари фосфорними бомбами, а Пентагон підтвердив надання Україні чергового пакету військової допомоги загалом на $820 млн. Зібрали головні новини за день 1 липня.
Збитки росії через острів Зміїний
росія втратила на острові Зміїний та у навколишніх водах техніку на більш як 900 мільйонів доларів. Найбільшою втратою окупаційної армії став флагман Чорноморського флоту — ракетний крейсер «Москва» вартістю 750 мільйонів доларів, у який українські військові поцілили ракетами «Нептун» 13 квітня.
Новий пакет військової допомоги Україні
Пентагон підтвердив надання Україні чергового пакету військової допомоги в розмірі $820 млн. Новий пакет міститиме додаткові боєприпаси для ракетно-артилерійських систем високої мобільності HIMARS, до 150 000 патронів для 155-мм артилерійських боєприпасів, чотири додаткові контрартилерійські радари та дві зенітно-ракетні системи NASAMS.
Авіаудар по Зміїному
російські літаки Су-30 о 18:00 1 липня з аеродрому Бельбек у Севастополі двічі завдали по острову Зміїний (де нібито «завершили виконання завдань») авіаудари фосфорними бомбами. Про це Головнокомандувач Збройних сил Валерій Залужний написав у Facebook.
«Керівництво збройних сил рф не дотримується навіть власних заяв, які декларують "жест доброї волі". Усім, хто говорить про домовленості з росією, варто знати ці факти. Єдине, в чому противник послідовний — це незмінна "влучність" завдання ударів», — сказав він.
ОБСЄ припиняє роботу проєктів в Україні
Організація з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) з 1 липня припиняє роботу своїх проєктів в Україні через вето росії. Координатор проєктів ОБСЄ діяв у нашій країні протягом 23 років.
За словами міністра закордонних справ Польщі Збігнєва Рау, Постійна рада ОБСЄ не досягла консенсусу щодо мандату на роботу Координатора проєктів через позицію рф, хоча переважна кількість держав-учасниць виступала за продовження діяльності.
Україна отримала один мільярд євро допомоги
До бюджету України надійшов грант від Німеччини на суму 1 млрд євро — про це повідомило Міністерство фінансів України. Отримані кошти спрямують на фінансування найважливіших бюджетних видатків під час воєнного стану.
Там зазначили, що Німеччина переказала кошти до державного бюджету через спеціальний адміністративний рахунок, який відкрив Міжнародний валютний фонд для надсилання грошей країн-донорів на допомогу Україні.
Норвегія надасть один мільярд євро допомоги
Прем'єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стере 1 липня зустрівся в Києві з президентом Володимиром Зеленським. Очільник норвезького уряду анонсував, що його країна надасть Україні один мільярд євро допомоги.
«Я прибув, щоб заявити про підтримку народу України. Норвегія передасть на потреби людей 1 млрд євро до кінця цього року або на початку 2023 року», — сказав він.
В Україні зріс прожитковий мінімум
З 1 липня 2022 року в Україні збільшився розмір прожиткового мінімуму: такі зміни передбачені законом «Про державний бюджет України на 2022 рік». Відсьогодні прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць дорівнює 2 508 гривням.
Новий уповноважений з прав людини
Верховна Рада призначила новим уповноваженим з прав людини Дмитра Лубінця — народного депутата і чинного голову комітету ВР з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій, нацменшин і міжнаціональних відносин. Що про нього відомо, читайте тут.
У ВРУ виступила президентка Єврокомісії
1 липня в залі українського парламенту з відеозверненням виступила глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. Вона запевнила, що Європа і надалі підтримуватиме Україну, проте українцям ще треба провести низку реформ.
- Поділитися: