65,2% громадян Нової Зеландії на національному референдумі підтримали закон про легалізацію евтаназії, а 33,8% людей висловилися проти цього. Паралельно проводилося опитування щодо легалізації канабісу, де 46,1% громадян проголосували «за», а 53,1% — «проти». 

Про це йдеться в опублікованих результатах голосування.

Раніше за законопроєкт про евтаназію вже проголосував новозеландський парламент, але для схвалення його мали також підтримати і на всенародному голосуванні.

Офіційні результати референдуму оголосять за кілька днів, а сам закон, як очікується, набуде чинності в листопаді 2021 року.

Активісти, які виступали за легалізацію евтаназії, назвали результати референдуму «перемогою доброти та співчуття».

Втім, у рішення були й опоненти, які виходили на протести з гаслами на кшталт "допомагайте нам жити, а не помирати".

За яких умов робитимуть евтаназію?

Закон передбачає, що пацієнт може претендувати на евтаназію, якщо: страждає невиліковною хворобою; за оцінками лікарів, пацієнту залишається жити не більш як пів року; у хворого спостерігається значне погіршення стану здоров'я; хворий здатен ухвалити самостійне й усвідомлене рішення про евтаназію.

Водночас причиною для евтаназії не можуть бути похилий вік, психічні захворювання або інвалідність. Окрім того, евтаназія має бути ініціативою самого пацієнта. Вона можлива лише для дорослих, а запит мають схвалити два лікарі.

Зазначимо, наразі евтаназія дозволена у Бельгії, Колумбії, Люксембурзі, Канаді та Нідерландах.

А що із легалізацією марихуани?

Наразі більшість громадян — 53,1% — її не підтримали. Водночас усе ще може змінитися, бо поки не підрахували пів мільйона голосів закордонних новозеландців. Повні результати референдуму будуть 6 листопада.

Як ми писали раніше, законопроєкт щодо легалізації канабісу передбачав створення нового регулятора. Він мав би видавати ліцензії для продажу марихуани, а також регулювати види канабісу, що продаються.

Купувати марихуану хотіли дозволити людям віком від 20 років. Споживати її можна було б приватній власності або спеціально дозволених місцях, а ще — вирощувати до чотирьох рослин у межах одного домогосподарства.

Продаж канабісу без ліцензії загрожуватиме ув’язненням до двох років. Тому, хто продає марихуану молоді до 20 років, загрожує до чотирьох років в’язниці. За інші порушення, приміром, недотримання умов ліцензії, законопроєкт передбачає штрафи.

Поділитись: