Влада Нової Зеландії представила законопроєкт щодо поступової легалізації марихуани для особистого користування, який мають схвалити або відхилити виборці на референдумі 19 вересня 2020 року.

Фінальну версію законопроєкту представив 1 травня міністр юстиції Нової Зеландії Ендрю Літл, передає New Zealand Herald.

Як додає Radio New Zealand, законопроєкт передбачає створення нового регулятора — Управління з регулювання діяльності щодо канабісу. Воно контролюватиме дотримання вимог щодо того, який саме канабіс можна продавати для особистого використання.

Передбачається, що мінімальний вік, із якого дозволяють купувати марихуану, — 20 років. Можна буде придбати до 14 грамів висушеного канабісу на день від ліцензованих продавців, споживати в приватній власності або спеціально дозволених місцях, а також вирощувати до чотирьох рослин у межах одного домогосподарства.

Продаж канабісу без ліцензії Управління загрожує ув’язненням до двох років. Тому, хто продає марихуану молоді до 20 років, може загрожувати до чотирьох років в’язниці. За інші порушення, приміром, недотримання умов ліцензії, передбачає штрафи.

За словами Літла, запропоновані урядом обмеження спрямовані на те, аби якнайменше зашкодити молоді: зокрема, штрафи для людей до 20 років у разі незаконного зберігання канабісу відносно низькі й можуть бути взагалі зняті, якщо вони погодяться пройти програму реабілітації.

«Ми не прагнемо криміналізувати дії молоді, натомість прагнемо криміналізувати дії тих, хто прагне експлуатувати молодь або користуватися з її становища», — зазначив Літл у коментарі NZ Herald.

Поділитись: