Російська телеведуча Катерина Варнава (ліворуч), архів
Фото:

Instagram/kativarnava

Окружний адміністративний суд Києва відкрив провадження у справі за позовом телеканалу «Новий канал» до Служби безпеки та Міністерства культури, молоді та спорту.

Про це повідомили у пресслужбі суду.

Зазначають, що позивач просить суд скасувати наказ міністерства про доповнення громадянкою Росії Катериною Варнавою переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці. Це відбулося після звернення СБУ щодо включення її до цього переліку.

Справу розглядатимуть за правилами загального позовного провадження, підготовче засідання призначили на 24 березня.

«Серед інших вимог позову — визнати протиправним звернення СБУ до Міністерства культури, молоді та спорту України щодо внесення Катерини Варнави до вищевказаного переліку осіб», — додали у пресслужбі суду.

Катерина Варнава — російська телеведуча, кіноактриса, учасниця і хореографиня шоу «Comedy Woman». Раніше — учасниця команд КВН «Збірна малих народів» і «Свої секрети». 

Нагадаємо, Державне агентство України з питань кіно у 2019 році заборонило демонструвати та розповсюджувати на території країни п'ять фільмів, з яких два російських, а в одному знімався Володимир Зеленський.

Заборонили, зокрема, показ фільму «Вісім перших побачень» (2012 року), оскільки там знімалася російська актриса Катерина Варнава. Вона є у переліку осіб, які створюють загрозу нацбезпеці України. Про заборону показу клопотала Служба безпеки.

Поділитись: