Призначений виконувачем обов’язків міністра освіти і науки Сергій Шкарлет відхрестився від своїх зв’язків з «Партією регіонів». Каже, що балотуватися від неї його «змусили».

Про це Шкарлет заявив в інтерв’ю «LB.ua».

Він стверджує, що згодом після того, як його у 2010 році призначили ректором Чернігівського політеху, до нього звернулись з керівництва обласної адміністрації і сказали: «Ти балотуєшся».

Шкарлет каже, що відмовитися він не міг.

«Реально не міг. Поясню, чому. Університет — державна установа. Я не хотів ризикувати — якщо в цій політичній частині ти відмовляєшся від чогось, значить, завтра страждати буде, можливо, весь колектив», — сказав він.

Також новий очільник МОН відхрестився і від слів в його інтерв’ю, де він каже, що підтримує Віктора Януковича з 2004 року і «повністю поділяє погляди і принципи «Партії регіонів».

«Для мене це дуже дивне інтерв’ю. Повірте, я цього інтерв’ю реально не читав. І точно такого не міг сказати… Я такої фрази не говорив… Я не давав це інтерв’ю. Можливо, там є питання, які мені ставили, але цей абзац я взагалі не пам’ятаю», — стверджує Шкарлет.

Правдивість своєї позиції він доводить тим, що у 2004 році ще очолював приватний університет, а у 2007-2009 роках «дуже плідно співпрацював з Миколою Томенком по цілій низці проектів».

«Скажіть мені, яка стиковка може бути з «Партією регіонів?», — наголошує очільник МОН.

Також Шкарлет заперечив, що мав тісні стосунки з міністром освіти часів Януковича Дмитром Табачником.

Крім цього, він заперечив, що вступав до «Блоку Петра Порошенка». А балотувався від БПП, бо хотів «продовжити каденцію» депутата облради.

«А тепер давайте оцінимо ситуацію. Петра Порошенка у 2015 році обрали 54% виборців, на той час він був найбільш рейтинговий політик. Були великі сподівання, в мене так само. Я тоді в ті 54% теж входив, підтримав», — пояснив свою прихильність до партії екс-президента Шкарлет.

На запитання, чи завжди він обирає команду найбільш рейтингового політика, очільник МОН відповів: «Це неправда. Я не вибирав, це мене вибирали».

Також Шкарлет відповів на звинувачення у плагіаті.

Нагадаємо, 25 червня 2020 року Кабінет міністрів призначив виконувачем обов'язків міністра освіти і науки ректора Чернігівського національного технічного університету Сергія Шкарлета. Раніше освітній комітет Верховної Ради не підтримав кандидатуру Шкарлета на посаду міністра.

Через це призначення вже відбулася низка акцій протесту.

Поділитись: