Колишній голова сенату парламенту Казахстану Касим-Жомарт Токаєв офіційно вступив на посаду президента країни. Він заявив, що столицю країни Астану треба перейменувати на честь Нурсултана Назарбаєва.

Крім того він вважає, що ім’ям першого президента слід назвати центральні вулиці всіх обласних центрів в Казахстані. 

Також Токаєв запропонував поставити монумент в Астані на честь Назарбаєва. Він нагородив Назарбаєва відзнакою «Золота зірка» і присвоїв йому звання «Народний герой».

Зазначимо, що Токаєв став президентом країни до закінчення терміну повноважень обраного президента Нурсултана Назарбаєва у квітні 2020 року.

19 березня Нурсултан Назарбаєв, який очолював Казахстан майже 29 років, оголосив про свою відставку

Попри складення повноважень президента, Назарбаєв збереже за собою титул «лідера нації», залишиться на чолі керівної партії «Нур Отан» очолить Раду безпеки Казахстану та буде членом Конституційної ради.

Назарбаєв був першим і єдиним президентом Казахстану з 1990 року. У 2007 році парламент надав йому як першому президенту балотуватися на посаду необмежену кількість разів. Востаннє його переобрали у 2015 році — тоді Назарбаєв набрав 97,75% голосів виборців. Термін його повноважень закінчувався у квітні 2020.

Поділитись: