Новий російський обстріл та повернення загиблих захисників: головне за день 10 лютого

російська армія знову здійснила масований ракетний обстріл енергетичної інфраструктури, а Україна повернула тіла 61 загиблого захисника. Зібрали головні новини за день 10 лютого.

Обстріл України

Зранку 10 лютого російські війська запустили ракети по території України. Вибухи було чутно на Черкащині, Полтавщині, Івано-Франківщині, у Кривому Розі, Харкові, Києві, Хмельницькому, Львові, Запоріжжі тощо. У Харківському районі поранень зазнали 8 людей.

Повітряні сили вночі та зранку збили 61 російську крилату ракету та 5 дронів-камікадзе. Загалом же росія здійснила 71 пуск крилатих ракет.

Крім того, у ніч проти 10 лютого по Харківській та Запорізькій областях випустили до 35 зенітних керованих ракет С-300, які неможливо знищувати в повітрі засобами ППО. А ввечері 10 лютого Україну знову атакували дронами.

Які наслідки?

Міністр енергетики Герман Галущенко заявив, що загалом за 10 лютого в шести областях є влучання в об'єкти теплової та гідрогенерації, а також високовольтної інфраструктури. Зокрема пошкоджено чотири теплоелектростанції ДТЕК. Попередньо, двоє працівників станцій зазнали поранень, їм надали медичну допомогу.

Міжнародне агентство з атомної енергії повідомило, що через ракетний обстріл Рівненська та Південноукраїнська АЕС зменшили вироблення електрики, а на Хмельницькій АЕС зупинили роботу одного з реакторів.

Ракети були в Румунії?

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний повідомив, що два російських «Калібри» перетнули повітряний простір Молдови та Румунії. А після цього ракети зайшли в повітряний простір України в точці перетину кордонів трьох держав.

У Міноборони Молдови підтвердили порушення повітряного простору країни. Посла росії в Кишиневі викликали до МЗС Молдови через цю ситуацію. А ось Румунія інформацію про перебування російських ракет на її території заперечує.

Повернення тіл загиблих захисників

Україні вдалося повернути рідним тіла 61 військовослужбовця. Передання тіл відбулося відповідно до норм Женевської конвенції та з дотриманням міжнародного гуманітарного права.

Загалом від початку роботи Офісу уповноваженого щодо зниклих безвісти вдалося повернути рідним тіла 888 українських військовослужбовців.

Підозра депутату з ОПЗЖ

Правоохоронці оголосили про підозру в державній зраді народному депутату Олегу Волошину, який раніше входив до забороненої фракції «Опозиційна платформа — За життя».

За даними слідства, протягом 2020-2021 років Олег Волошин сприяв військово-політичному керівництву рф у підривній діяльності проти України. До того ж депутат подавав викривлену інформацію про військово-політичну й соціальну сферу України у своїх виступах та інтерв’ю. Він виправдовував створення на території України самопроголошених «ЛНР» та «ДНР».

Ситуація на фронті

За даними Генштабу ЗСУ, попри значні втрати росіяни не відмовляються від намірів вийти на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей.

Окупанти й досі зосереджуються на ведені наступальних дій на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Новопавлівському напрямках, активно застосовують авіацію для ударів по позиціях українських військ.

Генштаб ЗСУ також повідомив, що Сили оборони України за час повномасштабної війни знищили вже 135 740 російських окупантів. Лише за 9 лютого росія втратила ще приблизно 730 своїх солдатів.

Наслідки землетрусу в Туреччині

Станом на середину дня 10 лютого було відомо щонайменше про 22 765 загиблих унаслідок землетрусу, що стався в Туреччині та Сирії. За офіційними даними влади, у Туреччині кількість загиблих наразі становить 19 388. Ще понад 77,7 тисячі людей унаслідок землетрусу зазнали поранень.

Водночас у сусідній Сирії кількість загиблих становить 3377 людей — йдеться як про контрольовані урядом Башара Асада провінції, так і про непідконтрольну частину на північному заході країни.

Також стало відомо, що в турецькому місті Іскендерун з-під завалів дістали українку Олену Акгьоль та її 4-річного сина Юкселя. Вони пробули під уламками будівлі 36 годин.