Новий секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Данилюк заявив, що із ситуаційної кімнати в Адміністрації президента зникли сервери із секретними даними. Колишній речник Петра Порошенка пояснив — техніку орендували, а секретних даних там не було.

Данилюк записав відео, у якому показав порожню кімнату в АП.

«Це ситуативна кімната Адміністрації президента. От так вона зараз виглядає. Ще місяць тому вона виглядала абсолютно інакше. На всіх стінах були великі монітори, які приєднані до серверів», — сказав він.

За його словами, на серверах мала зберігатися секретна інформація, але самих серверів у кімнаті немає, їх вивезли.

Водночас речник екс-президента Порошенка Святослав Цеголко пояснив, що всю цю техніку АП орендувала за власний кошт Порошенка, а зараз її повернули орендодавцю.

«Жодної конфіденційної інформації на серверах не зберігалося, доступ до неї забезпечувався лише on line. Кімната працювала як відображення різних джерел інформації, але ці джерела залишалися на своїх місцях у Прикордонній службі, СБУ чи податковій», — написав він у Facebook.

Заяву Данилюка також прокоментував екс-секретар РНБО Олександр Турчинов, пояснивши, що через такі слова «у наших громадян може виникнути підозра, що ці проблеми стосуються Апарату РНБО». Він підкреслив, що кімната, показана Данилюком, не має стосунку до РНБО.

«Головний ситуаційний центр РНБО, який знаходиться на вулиці Болбочана, та обладнання приміщень працівників РНБО перебувають під надійною охороною та працюють в штатному режимі. Коли Олександр Данилюк потрапить на своє робоче місце в Апараті РНБО, він зможе в цьому переконатися», — написав Турчинов у Facebook.

Нагадаємо, 28 травня президент Володимир Зеленський офіційно призначив новим секретарем Ради національної безпеки та оборони Олександра Данилюка, який працював міністром фінансів в уряді Володимира Гройсмана.

Поділитись: