Новий заступник голови Місії ОБСЄ на Донбасі: британський десантник та експерт у врегулюванні конфліктів

Александр Хуг чотири з половиною роки фактично очолював спеціальну моніторингову місію ОБСЄ на Донбасі. І хоча формальним керівником місії був і залишається представник Туреччини Ертугрул Апакан — фактично її «обличчям» в Україні був саме його перший заступник. Від 1 листопада цю посаду обіймає Марк Етерінгтон. Хто він — у матеріалі Громадського.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ велике інтерв'ю Александра Хуга напередодні відставки: «Люди на Донбасі дали мені чітко зрозуміти — це не їхній конфлікт», — керівник місії ОБСЄ Александр Хуг
Етерінгтон в Україні від початку роботи спостережної місії ОБСЄ — з 2014 року. На відміну від свого попередника, Етерінгтон має більше практичного військового досвіду й досвіду врегулювання конфліктів у гарячих точках.
Колишній десантник британської армії Марк Етерінгтон здобув освіту в Йоркському й Кембриджському університетах та в Королівській військовій академії.
Протягом 6 років служив у парашутному полку британської армії, брав участь в операціях у Північній Ірландії.
У 1992 — 1995 роках входив до моніторингової місії ЄС у колишній Югославії. Там отримав перший значний досвід у сфері постконфліктного врегулювання. Пізніше були європейські місії в Хорватії, Боснії, Сербії та Косово.
У 2003 році на запрошення МЗС Великої Британії ввійшов до складу Коаліційної тимчасової адміністрації Іраку. Це був перехідний уряд після операції США й сил міжнародної коаліції в країні.
Етерінгтон став губернатором провінції Васіт, заселеної переважно шиїтами. Вона межувала з Іраном та була одним із найпроблемніших іракських регіонів.
Згодом Етерінгтон різко критикував сили міжнародної коаліції за відсутність стратегії та координації зусиль у перші роки відбудови Іраку. За миротворчу роботу та, зокрема, за роботу в Іраку Етерінгтона нагородили Орденом Британської імперії.
Етерінгтон також брав участь у врегулюванні конфліктів в Афганістані й Південному Судані.
- Поділитися: