Президент США Дональд Трамп розглядає Стівена Бігана як кандидата на посаду нового американського посла у Російській Федерації. Біган — дипломат, спецпредставник США в КНДР, який вніс вагомий внесок у переговори про ядерне роззброєння країни.

Як повідомляє Reuters із посиланням на неназване джерело в дипломатичних колах США, очікується, що рішення стосовно Бігана ухвалять найближчим часом.

Раніше газета Wall Street Journal розповіла, що серед можливих наступників Хантсмана — нинішній посол США в Німеччині Річарда Гренелл. Однак він, за інформацією видання, переїжджати до Росії не хоче.

Бігану 56 років. Він вивчав російську мову в Мічиганському університеті і був постійним головою Міжнародного республіканського інституту в Москві з 1992 по 1994 роки. Також Біган працював у раді директорів некомерційного американо-російського фонду економічного розвитку і верховенства права.

У Reuters вважають, що призначення Біга на посаду посла в Росії може негативно позначитися на переговорах США із КНДР.

Нагадаємо, нинішній посол США в Росії — Джон Хантсман. У жовтні дипломат іде у відставку після двох років роботи. Його відставку прокоментував колишній посол Сполучених Штатів у Російській Федерацій, а нині професор, Майкл Макфол. Він зазначив, що не здивований відставкою Хантсмана, тому що «Він (Хантсман) людина справи, а робити зараз в американсько-російських відносинах особливо нічого». Американські ЗМІ повідомляли, що Хантсман хоче повернутися у свій рідний штат Юта і знову піти на вибори губернатора.

Поділитись: