Новий сайт Міністерства енергетики та вугільної політики взламали хакери та зашифрували всю інформацію, що була на ньому.

Новий сайт Міністерства енергетики та вугільної політики взламали хакери та зашифрували всю інформацію, що була на ньому.

Новий сайт Міністерства енергетики. Скріншот

Натомість, хакери розмістили на сайті повідомлення, у якому йдеться, що всі дані сайту було зашифровано, а доступ до них втрачено.

За розблокування сайту Міненергетики зловмисники вимагають викуп у розмірі 0,1 біткоїна.

В той же час хакери повідомили, що при невиплаті суми викупу протягом 10 годин вся інформація, що була на сайті, буде знищена.

Раніше Кабмін зареєстрував у парламенті законопроект, що посилює відповідальність за кібератаки на критичну інформаційну інфраструктуру України. 

Як повідомляють автори законопроекту, такі дії пов’язані зі зростанням кіберзагрози у зв’язку з агресією Росії проти України.

Нагадаємо, що раніше розвідка США повідомляла, що Росія може використовувати нові інструменти у кіберопераціях в Україні.

Також загрозу своїй критичній інфраструктурі визнали і в самих Сполучених Штатах: там заявили, що російські хакери здійснили низку кібератак на енергетичну систему країни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Чорний вівторок» українського IT: яких збитків завдала кібератака, та хто її учинив.

Також повідомлялось, що критичною інфраструктурою України співволодіє російський націоналіст, що підтримує російську агресію в на сході.

Поділитись: