ENRU

Новий сайт Міненергетики взламали хакери та вимагають $900

Новий сайт Міністерства енергетики та вугільної політики взламали хакери та зашифрували всю інформацію, що була на ньому.

Новий сайт Міністерства енергетики. Скріншот

Натомість, хакери розмістили на сайті повідомлення, у якому йдеться, що всі дані сайту було зашифровано, а доступ до них втрачено.

За розблокування сайту Міненергетики зловмисники вимагають викуп у розмірі 0,1 біткоїна.

В той же час хакери повідомили, що при невиплаті суми викупу протягом 10 годин вся інформація, що була на сайті, буде знищена.

Раніше Кабмін зареєстрував у парламенті законопроект, що посилює відповідальність за кібератаки на критичну інформаційну інфраструктуру України. 

Як повідомляють автори законопроекту, такі дії пов’язані зі зростанням кіберзагрози у зв’язку з агресією Росії проти України.

Нагадаємо, що раніше розвідка США повідомляла, що Росія може використовувати нові інструменти у кіберопераціях в Україні.

Також загрозу своїй критичній інфраструктурі визнали і в самих Сполучених Штатах: там заявили, що російські хакери здійснили низку кібератак на енергетичну систему країни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Чорний вівторок» українського IT: яких збитків завдала кібератака, та хто її учинив.

Також повідомлялось, що критичною інфраструктурою України співволодіє російський націоналіст, що підтримує російську агресію в на сході.