Національна спілка журналістів України звернулася до представника ОБСЄ з питань свободи медіа Арлема Дезіра з проханням проаналізувати доопрацьований законопроєкт «Про медіа» на предмет дотримання зобов'язань з питань захисту свободи слова, взятих Україною в межах ОБСЄ.

Про це повідомив голова НСЖУ Сергій Томіленко.

«Комітет гуманітарної та інформаційної політики рекомендував Верховній Раді підтримати законопроєкт, який на думку НСЖУ та багатьох журналістів і ЗМІ містить загрози згортання свободи слова в Україні», — написав Томіленко.

Зокрема, проєкт пропонує посилення ролі Національної ради з питань телебачення та радіомовлення, зробивши її державним регулятором ще й онлайн-медіа та друкованих ЗМІ. Зробити це, за його словами, хочуть попри те, що постійно лунає критика роботи Нацради як регулятора телебачення і радіо, якого звинувачують у політичній ангажованості.

У НСЖУ відзначають, що ґрунтовний юридичний аналіз першого варіанту законопроєкту «Про медіа», який був презентований Офісом представника ОБСЄ у березні, сприяє відстоюванню свободи слова в Україні.

Водночас у зверненні наголошується, що доопрацьований законопроєкт все одно містить положення, які критикуються багатьма українськими журналістами та ЗМІ.

«Дотримання авторитетних стандартів ОБСЄ в питаннях свободи слова допоможе Україні уникнути помилок та зробити законодавство, яке дозволить знайти баланс і захистити свободу слова та гарантовані інтереси громадян», — зауважує голова НСЖУ, додавши, що чинний проєкт закону «це про санкції та контроль, а не про захист медіа чи журналістів».

НСЖУ також запросила експертів офісу Арлема Дезіра взяти участь у дискусіях про запровадження норм законопроєкту «Про медіа», які відбуватимуться за ініціативи Спілки.

Нагадаємо, 27 грудня 2019 року у Верховній Раді України зареєстрували проєкт закону «Про медіа». Наступного дня на сайті парламенту оприлюднили текст законопроєкту.

Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики в середу, 1 липня, підтримав цей законопроєкт та рекомендував винести його на розгляд сесійної зали парламенту.

Раніше низка журналістів, медійників та медійних експертів підписала звернення до органів влади, в якому вони закликали Верховну Раду відхилити законопроєкт №2693 «Про медіа». На думку підписантів, він порушує право на свободу вираження поглядів, гарантовані Конституцією України та Конвенцією про захист прав людини та основоположних свобод.

Поділитись: