Нинішнє становище нестерпне - Путін в ООН про бачення світу Росією

Президент Російської Федерації Владімір Путін у своїй промові на Генасамблеї ООН торкнувся питань амбіцій Москви, кризи на Близькому Сході, Донбасу, а також глобальних економічних та безпекових систем.

Путін не згадав проблему Криму, окрім підкреслення, що Ялта - частина "його країни". Також президент Росії не згадував питань прав людини та демократії, зокрема у Росії.

hromadske.tv обрало тези з промови російського лідера, що відображають позицію Кремля стосовно ключових світових процесів.

- У 1945 році переможці нацизму заклали основи післявоєнного устрою. Ключові рішення були ухвалені на Ялтинській зустрічі, у нашій країні. Ялтинська система була вистраждана двома світовими війнами.

- ООН — структура, якій немає рівних за легітимністю, представництву та впливу. Проте ухвалення рішень упирається у протиріччя між членами Радбезу ООН. Суперечності були завжди, право вето застосовувалися завжди, і США, і Францією, і Китаєм, і Радянським Союзом, а пізніше — Росією. Сила ООН — в урахуванні різних точок зору.

- У деяких виникає спокуса думати, що вони сильні та виняткові, що не треба рахуватися з ООН... Спроби розхитати легітмність ООН є небезпечними, що можуть обрушити всю світову політичну архітектуру. [Тоді] у нас не лишиться жодних прав, окрім права сильного, велика кількість країн втратить реальний суверенітет, став залежними.

- Ми всі різні, до цього треба ставитися з повагою. Ніхто не зобов’язаний підлаштовуватися під одну модель, визнану кимось ідеальною.

- Експорт революцій, тепер так званих «демократичних», продовжується. Люди на Ближньому Сході прагнули змін, проте зовнішнє втручання призвело до того, що замість реформ держава та устрій життя були безцеремонно зруйновані. Замість демократії — розруха, насильство, бідність, соціальна катастрофа.

- Вакуум влади призвів до виникнення зон анархії, що заполонили терористи, у тому числі Ісламська держава. Воно не виникло на порожньому місті — спершу [держави Заходу] плекали його як ворога для неугодних режимів. Ми надаємо військово-технічну допомогу і Іраку, і Сирії, і іншим країнам, що воюють з тероризмом. Окрім президента [Сирії Башара] Асада у регіоні з Ісламською державою ніхто не бореться.

- Наш чесний та прямий підхід використовують, щоб звинуватити Росію у зростаючих амбіціях. Але суть у тому, що терпіти утворюване становище у світі уже нестерпно. Наша мета — створити широку міжнародну антитерористичну коаліцію. Ключовими учасниками такої коаліції мають стати мусульманські держави, оскільки Ісламська держава ображає одну з найвеличніших світових релігій.

- Нам необхідне формування простору рівної та незалежної безпеки, для всіх, а не для обраних. На жаль, блокове мислення часів холодної війни у деяких наших колег досі домінує... Конфронтаційна логіка призвела до геополітичного конфлікту в Україні, де спалахнула громадянська війна.

- Деякі країни створюють у секреті ексклюзивні торгівельні об’єднання попри інтереси інших країн. Росія пропонує гармонізації регіональних економічних проектів, «інтеграцію інтеграцій». Як приклад Путін навів заплановану співпрацю ЄвразЕС та китайський проект поясу «Шовкового шляху».

hromadske.tv

/Фото: пресс-служба Кремля