NYT: Johnson & Johnson знищить у США 60 млн доз вакцин проти COVID-19. Чому?

Федеральний регулятор США (FDA) змушує компанію Johnson & Johnson знищити близько 60 мільйонів доз вакцин проти коронавірусу через можливе забруднення препарату.

Про це повідомляє The New York Times з посиланням на людей, знайомих з цим питанням.

Йдеться про вакцини, виготовлені на проблемному заводі під управлінням Emergent BioSolutions у Балтиморі. Завод був закритий у квітні після того, як інспекція виявила кілька порушень, зокрема можливе забруднення вакцин J&J ключовим інгредієнтом вакцини AstraZeneca проти коронавірусу. Цей препарат там виготовляли паралельно.

За даними NYT, близько 170 мільйонів доз обох вакцин опинилися після перевірки у підвішеному стані.

Водночас приблизно 10 мільйонів доз вакцини Johnson & Johnson дозволять поширювати в інших країнах, але з попередженням, що регулятор США не може гарантувати, що виробник на заводі у Балтиморі дотримався належної виробничої практики.

Чому це важливо?

Наразі у США достатньо вакцин від Pfizer і Moderna для завершення вакцинації усього населення. Однак цей випадок з Johnson & Johnson може вплинути на плани адміністрації президента США поділитися вакцинами з біднішими країнами.

Всесвітня організація охорони здоров'я заявила, що в усьому світі необхідно 11 мільярдів доз вакцини, щоб зупинити посилення пандемії. США купують 500 мільйонів доз вакцини Pfizer з подвійним введенням вакцини для поширення серед нужденних країн, як очікується, президент Джо Байден оголосить про це на зустрічі Великої сімки в ці вихідні.

10 червня Сполучені Штати оголосили, що протягом найближчого року передадуть 92 країнам 500 мільйонів доз вакцини проти коронавірусу виробництва Pfizer / BioNTech.

Раніше США вирішили надати Україні 900 тисяч доз вакцини проти коронавірусу. Це сталося завдяки тому, що Україна перебуває у переліку країн-партнерів США.

У травні гендиректор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус заявляв, що країни з високим доходом, де проживають 53% людей світу, отримали 83% вакцин, а країни з низьким доходом — лише 17%.