Нью-Йорк готовий надати право голосу негромадянам — обирати мера зможуть на 800 тисяч більше виборців
Влада Нью—Йорку зареєструвала законопроєкт, який надасть негромадянам право голосу на місцевих виборах. Очікується, що його ухвалять у четвер, 9 грудня.
Про це повідомляють Independent та The New York Time.
Згідно з документом, близьким до затвердження, приблизно 800 тисячам негромадян можуть дозволити голосувати на виборах мера, членів міської ради та інших муніципальних посадовців.
У такому разі Нью-Йорк стане найбільшим містом у США, де негромадяни матимуть право голосу на місцевих виборах. Зазначимо, що майже кожен дев'ятий із 7 мільйонів мешканців міста — офіційно зареєстрований негромадянин виборчого віку.
Утім, як і раніше, негромадяни не зможуть голосувати за президента чи членів Конгресу або брати участь у виборах губернатора, суддів та законодавців штату.
За даними видання, ідея отримала широку підтримку у міській раді. Очікується, що її буде ухвалено в четвер, 9 грудня.
Якщо закон набуде чинності — Виборча комісія міста Нью-Йорк видасть окрему форму реєстрації виборця власникам грін-карт та іншим резидентам, які мають право на роботу у США, і на виборчих дільницях вони заповнюватимуть лише один бюлетень.
Мер міста, Білл де Блазіо, висловив занепокоєння з приводу доцільності закону. Він заявив, що зміна «має бути ухвалена на рівні штату, відповідно до законодавства штату», і зізнався, що має «змішані почуття» щодо законопроєкту.
Де Блазіо побоюється, що дозвіл негромадянам голосувати може позбавити людей стимулу ставати повноправними громадянами США, однак додав, що не накладатиме вето на закон.
Де ще негромадяни мають право голосу?
Наразі голосувати негромадянам у Сполучених Штатах дозволяють понад десяток громад — це 11 міст у Мериленді та два у Вермонті.
Сан-Франциско у 2016 році надав негромадянам право голосу на виборах до шкільної ради. Раніше такий закон діяв і в Нью-Йорку, але у 2002 році там скасували шкільні ради й передали контроль над школами меру.
Колись негромадяни вже мали право голосу у Сполучених Штатах, але ці положення змінилися на межі ХХ століття: тоді до країни прибуло більше мігрантів, і настрої мешканців сильно змінилися.
Автор: Маркіян Климковецький
- Поділитися: