ОАСК чекає пояснень від ДБР, чому Тупицького не пускають до Конституційного Суду
Окружний адміністративний суд Києва ухвалив домогтися від Державного бюро розслідувань інформації стосовно недопуску голови Олександра Тупицького до будівлі та на територію Конституційного Суду України.
Про це повідомляє пресслужба суду.
Цим рішенням ОАСК під час підготовчого засідання частково задовольнив клопотання представника Управління державної охорони України.
Інформацію чекають від слідчого ДБР до 30 березня 2021 року. Наступне засідання у цій справі відбудеться 31 березня.
Більше про цю справу
У січні 2021 року Тупицький подав до суду на Управління державної охорони після того, як його співробітники не пропускали суддю до робочого місця. За указом президента Тупицький досі відсторонений від посади.
Відповідачем у справі є Управління державної охорони, а Державне бюро розслідувань, за зверненням якого співробітники УДО не пропускали суддю до робочого місця, є третьою особою.
Тупицький просить Окружний адміністративний суд Києва визнати протиправними дії УДО стосовно недопуску його до виконання ним повноважень голови КСУ. Також просить суд зобов’язати УДО та посадовців на службі в Управлінні жодним чином не перешкоджати його допуску до робочого кабінету у будівлі КСУ, до самої будівлі, а також до земельної ділянки, на якій розташована будівля Конституційного суду.
Чому його не пускають до кабінету?
Нагадаємо, 19 січня голова Конституційного Суду Олександр Тупицький намагався потрапити на своє робоче місце після повернення з відпустки попри те, що президент Володимир Зеленський своїм указом відсторонив його від посади на два місяці.
Причина — в кримінальній справі стосовно Тупицького. Зокрема журналісти програми «Схеми» опублікували «Плівки Тупицького», які свідчать, що нинішній очільник Конституційного Суду брав тіньову участь у приватизації «Зуївського енергомеханічного заводу». Після цього його викликали до Офісу генпрокурора. Тупицький не прийшов, тому про підозру йому повідомили поштою.
Конституційний Суд, своєю чергою, назвав указ Зеленського «юридично нікчемним», тому виконувати його не збираються.
Однак співробітники УДО не пропускали Тупицького до суду, посилаючись на указ президента та звернення Державного бюро розслідувань.
У ДБР пояснили, що Тупицький як голова КС може впливати на своїх колег, які є свідками в його справі. Окрім того, після повідомлення про підозру Олександр Тупицький імітує, ніби ніколи її не отримував та не є підозрюваним. Під стінами суду він навіть викликав поліцію та заявив, що «невідомі особи» не дають йому потрапити на робоче місце.
Пізніше на сайті Конституційного Суду, який підтримує позицію Тупицького, оприлюднили заяву судді до генпрокурорки Ірини Венедіктової. У ній він стверджує, що підозру ДБР вручило йому незаконно, та просить зробити це «у законний спосіб» за наявності підстав. Також Тупицький просить генпрокурорку звернутися до президента щодо скасування указу про його відсторонення від посади.
- Поділитися: