Голову КС Тупицького не пустили на робоче місце після повернення з відпустки. Він все ще відсторонений від посади
Голову Конституційного суду Олександра Тупицького не пустили до робочого кабінету та приміщення суду, оскільки він досі відсторонений від посади за рішенням президента. У КСУ виконувати указ Зеленського відмовляються.
Про це повідомили в Управлінні державної охорони України.
Зокрема там зазначили, що не пропускатимуть суддю до будівлі КСУ у зв'язку зі зверненням Державного бюро розслідувань, а також «для усунення ризиків, у зв’язку з якими було відсторонено Тупицького».
У Конституційному суді з цим незгодні. Там заявили, що співробітники УДО вкотре не допускають Тупицького до його робочого місця «без повідомлення про причини».
Сам Тупицький назвав свій недопуск черговою спробою протиправного втручання у його роботу, нібито спрямованою для блокування роботи Конституційного Суду України в цілому.
«Указом президента України Олександр Тупицький відсторонений від посади судді Конституційного суду України, адміністративні функції як голови суду він має виконувати, оскільки на це його уповноважили судді Конституційного суду України. Нездійснення адміністративних функцій голови суду призведе до дестабілізації роботи всієї інституції», ㅡ йдеться у заяві КСУ.
Як повідомляє «Радіо Свобода», намагаючись потрапити до будівлі суду Тупицький викликав Нацполіцію та заявив, що «невідомі особи» не дають йому потрапити на робоче місце. Правоохоронці зафіксували заяву судді, однак від коментарів відмовились.
Що передувало?
Нагадаємо, 29 грудня, після засідання Ради національної безпеки та оборони президент України Володимир Зеленський видав указ про відсторонення Тупицького на два місяці з посади судді Конституційного суду. Причина в кримінальній справі стосовно Тупицького.
Зокрема журналісти програми «Схеми» опублікували «Плівки Тупицького» — вони свідчать, що нинішній очільник Конституційного суду брав тіньову участь у приватизації «Зуївського енергомеханічного заводу». Після цього його викликали до Офісу генпрокурора. Тупицький не прийшов, тому про підозру йому повідомили поштою.
Конституційний суд, своєю чергою, назвав указ Зеленського «юридично нікчемним».
Поки у КСУ критикували рішення президента та захищали Олександра Тупицького, сам суддя поїхав на відпочинок у Дубаї. Там його помітили на віллі вартістю 300 тисяч гривень за добу.
З чого все почалося
27 жовтня Конституційний суд України визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає відповідальність для чиновників і суддів за подання свідомо неправдивих відомостей у декларації.
До того часу посадовці за неправдиве декларування могли отримати від 5 до 10 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до 3 років. Також 27 жовтня КСУ закрив доступ до е-декларацій чиновників, а НАЗК позбавив ключових повноважень.
23 грудня Зеленський підписав закон, який повертає відповідальність за декларування неправдивої інформації та за неподання суб’єктом декларування декларації. Однак у новому законі позбавлення волі як покарання не передбачене.
- Поділитися: