УКРАЇНА

Обрання омбудсмена Ради затягують БПП, «Народний фронт» і РПЛ — голова комітету з прав людини

6 червня, 2017 13:28
УКРАЇНА/Обрання омбудсмена Ради затягують БПП, «Народний фронт» і РПЛ — голова комітету з прав людини
Зберегти
Вигляд
Верховна Рада не змогла обрати 6 червня уповноваженого парламенту з прав людини, оскільки в Нацагентстві із запобігання корупції не встигли провести спецперевірку кандидадів.

Фракції «Блок Петра Порошенка», «Народний фронт» і «Радикальна партія» затягують процес обрання омбудсмена Верховної Ради.

Про це в коментарі Громадському заявив голова комітету Верховної Ради з прав людини Григорій Немиря.

«Посада омбудсмена, яка за своєю суттю має бути незалежна і не політична, вона розподіляється зараз де-факто за цими трьома політичними силами», — вважає Немиря.

За його словами, комітет Верховної Ради з прав людини має оголосити новий конкурс на парламентського омбудсмена, оскільки спливли законні строки для голосування.

«Сьогодні мав бути останній день, коли Рада повинна була б розглядати питання обрання уповноваженого з прав людини. Тому тепер комітет з прав людини мав би оголошувати новий конкурс», — сказав Немиря.

Також він зазначив, що необхідно внести зміни до Закону про обрання уповноваженого, щоб залучати до обрання омбудсмена правозахисників.

Нагадаємо, Верховна Рада не змогла обрати 6 червня уповноваженого парламенту з прав людини, оскільки в Нацагентстві із запобігання корупції не встигли провести спецперевірку кандидадів.

Водночас, статтею 6 закону про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини не передбачені подальші дії у разі, якщо нового обмудсмена не обрали через 20 днів після закінчення терміну роботи попереднього уповноваженого. 

Нагадаємо, 27 квітня сплив п’ятирічний термін Валерії Лутковської на посаді уповноваженої Верховної Ради з прав людини. Тепер парламент має обрати нового омбудсмана. За процедурою кандидат або кандидатка мають бути висунуті на голосування, якщо зберуть 113 підписів парламентарів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Боєць за права»: Хто претендує на посаду нового омбудсмана. ​

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини